Lukasy

Dokáže dusík zmrazit vodku?Nebo se nedá zmrazit žádným způsobem?

Nejlepší odpověď

Proč by vodka nezmrzla? Čistý alkohol mrze při cca –115°C. 40 % vodka by měla mrznout při teplotách kolem –40°C. Určitě se tu najde někdo kdo ti řekne přesná čísla.

Další odpovědi
arygnoc

tekutý dusík má teplotu –196 °C,
40% vodka tuhne pri teplote –45 °C.

nemej kvalitná vodka (37,5% a menej) môže stuhnúť i v mrazáku (pod –25 °C).

Kelt

Pokud směs alkoholu ve vodce má vyšší teplotu tání, než bod varu kapalného dusíku, dá se to najít v tabulkách, tak nevidím problém. Láhev vodky ponořená do nádoby s kapalným dusíkem by měla zmrznout.. Bod varu dusíku je – 195,8 C, bod tání alkoholu je – 114,4 C, Zředěný alkohol tuhne při vyšší teplotě. Fyzika tedy platí

Emefej

Kapalný dusík vodku spolehlivě zmrazí. Stačí k tomu dokonce i obyčejný oxid uhličitý ze sněhového hasicího přístroje. Ověřeno vlastním pokusem.

Krakis

To ti zmrzne i ta skleněná láhev… 🙂