ptáč

Dokáže člověk přežít venku sám, když celý život byl v kleci nebo v bytě?

Doplňuji:
Tato otázka je bez rozhodujícího významu, bezvýznamná, nezávažná, vedlejší, bezpodstatná a položil jsem ji proto, že jsem se ptal na věc, která mě zajímala a kterou mě někdo smazal. Scházel tam otazník, nebo jsem přeháněl?
Budu tedy pokládat stylizované otázky, které před zhruba 26ti lety byly nic proti ničemu a nikomu. Budu klikat na otázky na počasí. Ale vše, co potřebuji vědět, na to se zeptám odborníků. Není zde nutné prezentovat svou mimořádnou náladu a přinášet úžasné otázky, nad kterými zůstává ocas stát. Když mě tato stránka vyhledá podobnou otázku (a nejde přímo o tuhle), když chci na ni najet myšítkem, zakreje mi to nějaké Jídlo a vaření.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dokaze-papousek-prezit-venku-sam-kdyz-cely-zivot-byl-v-kleci-nebo-v-byte

Nejlepší odpověď
gecco

Pár dní možná, ale dlouhodobě nedokáže bez civilizačních vymožeností přežít nikdo, kdo je na nich závislý.
Tušíš, kolik běžných (bez specializovaného výcviku) lidí (třeba z Česka) dokáže

  • rozdělat oheň bez sirek/zapalovače
  • ulovit a připravit (nemyslím vykradení sámošky) něco k snědku
  • zabezpečit si teplo a sucho na odpočinek

😉
Osobně se obávám, že nikdo.

Další odpovědi
Kelt

Samozřejmě ano. Tím samozřejmě nemyslím, že by to dokázal každý, ale vezměme klasický příběh Robinsona. Nevím, zda je podle skutečné události, nebo výborný náměť Kdysi se mi dostala do rukou kniha Člověk v přírodě (název si přesně nepamatuji), kde uvádí jak žijí přírodní národy. Podobně film – Zázraky se dějí – o tom, jak dívka přežije několik dní v pralese po havárii letadla. Nejsilnější pud člověka je přežít a kdyby se někdo dostal do přírody, tak by asi přežil. Například nějaký Rus se schovával více než 20 let, aby ho nezavřeli. Na druhé straně je pravda, že člověk civilizovaný velmi zpohodlněl, smysly mu tak neslouží, tak by mohl přeslechnout nebezpečné zvíře, nebezpečí. Určitě by se ale rychle učil, pokud by měl další možnost. Taková metoda pokus omyl ve vztahu já a lev, kdy jdu za lvem nebo lev za mnou jsou jednou z těchto možností, kde za chyby se platí tím nejcenějším. Na druhéí straně byly nalezeny osoby, které žili v přírodě od narození, kterým sice chyběly naše znalosti a zkušenosti, ale přežít dokázaly.
§t

anonym

V domě jsem žil 19 let. Nyní se mohu rozhodnout jakkoliv jinak. A ovládám více, než je v příručkách přežití – ty jsou většinou stavěny pro lidi co se náhle ocitly v nouzové situaci. Já se však cíleně připravuji na život bez technologie – stávám se odborníkem (jakožto samouk) v přežití pomocí primitivních nástrojů… Již pár let líčím pasti z klád a klacků, jam atp. Pročež uživím se minimálně na drobnějším tvorstvu – co se dá zabít těžkou kládou. Ovšem nyní se učím i vysloveně lovit. Udeřit zvíře za krk atp. Mohu-li já, může i kdokoliv jiný – stačí jen použít Googla a umět pár jazyků…

ivzez

Ten, který žil v bytě, za určitých okolností ano.
Ten, který žil v kleci, ne.