jjj123456789

Dokáže člověk, který umí jen arabsky, odlišit Bibli a Korán, pokud jsou obě knihy v češtině?

Nejlepší odpověď
Agneta

Mohamed proti Bibli nic neměl, chtěl jí mít jen trochu modernější, a to se mu podařilo.
Oboje jsou „mírovým náboženstvím“, tedy nebýt USA že :DDD

Další odpovědi
Děda Louda

Je-li nadaný, odliší i Rettigovou.

Roman71

Absolutně a bez problémů.

Bible a Korán jsou dvě naprosto odlišné knihy (respektive knihovny). I když jednotlivé části koránu obsahují shodná pojmenování jako biblické knihy, obsahově se od sebe velmi liší. Bible je navíc starší než Korán, je obsahově jedinečná a výjimečná.
Doplňuji:
..jen by čtenář musel překonat jazykovou bariéru :)