Avatar uživatele
Kelt

Dokázali byste dobrodiní?

Dokázali byste dát těžce nemocnému a trpícímu člověku injekci, nebo lék, aby jeho trápení skončilo? Tedy euthanasii? Dokázali byste vykonat popravu nějakého odsouzeného člověka, zločince. Ve státě, kde je zavedený trest smrti? Dokázali byste provést atentát na někoho. Nezáleží na tom, co za to, ani váš vztah k tomuto člověku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3668 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Moc otázek diametrálně odlišných.
Co je to dobrodiní? (otázka 1,2)
Pomoci někomu v bolestech, ve smrti i proti jeho vůli, nebo mu poskytnout smrt na jeho žádost? Nedívám se nyní na zákonnou stránku, ale na stránku vlastní morálky a citu, ale i veřejné morálky, které se mohou od sebe lišit. Rozhodnutí není snadné. Mnozí z nás jsou před toto rozhodnutí postavení, jak pomoci svým nevyléčitelně nemocným nejbližším. Odebrat život jinému násilím není v souladu se zákonem, ani když je to v jeho zájmu. Byla jsem před toto rozhodnutí postavena.

Na druhé straně (otázka 3,4) Poprava zločince
Mistr popravčí dělá svou práci jako každé jiné zaměstnání. Zde musí jít city bokem. Před toto rozhodnutí jsem zatím nemusela stát.

atentát (otázka 5)
Atentát, jako násilné odstranění člověka,
1 – s úmyslem způsobit mu smrt – vražda
2 – politicky znemožnit (politika)
3 – morálně zlikvidovat (soupeře v lásce, v soutěži, vedoucího na pracovišti)
4 – jiné odstranění překážejícího (urážením, kladením klacku pod nohy)
Body 2–4 jsou tak běžné v našem živote, tak přirozené, že se za atentát ani nepovažujou

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

no jasně, dobrodiní ..nemám problém zabít :o

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

Vzhledem k tomu, že málokdo z nás má tuto zkušenost, těžko ti někdo dokáže odpovědět něco jiného než dojmy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Vtom případě nejsem dobrej člověk.
Ani náhodou!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petra15

Dát cloveku lék, aby jeho trápeni skoncilo.....to mi nejak pripomíná lékare…no jo, proc né? A mela bych mu dát na zapití pivo nebo kávu? Po káve by musel 4× za hodinu na toaletu.....to uz mám vyzkousené…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Dáte 5 otázek a chcete jednu odpověď?
ANO-NE.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Ano i ne. Já jsem zastáncem eutanázie, takže ano. Jsem také zastáncem trestu smrti, ale nevěřím našim soudům, takže ne . Atentát jednoznačně ne, toto odsuzuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

Zní mi to jako nábor na nějakou špinavost…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek