gibina1997

Dokázal byste mi někdo poradit s konstrukcí tohoto trojúhelníka?

Máme trojúhelník ABC. Je dána úsečka CS1, kde CS1 = 3cm. Sestroj trojúhelníky, pro než je úsečka CS1 těžnicí na stranu c a pro které platí: úhel ß = 30° a strana b = 8cm. Úloha je polohová, jak vyplývá ze zadání. Osobně si myslím, že daný trojúhelník nelze zkonstruovat, chtěl bych to ovšem potvrdit ještě od někoho. Děkuji za všechny opdovědi.

Odpovědi
Quimby

Já si myslím, že jde.
Narýsoval bych si tedy tu těžnici. Pak bych si sestrojil všechny body A jako kružnici z bodu C s poloměrem 3cm. Poté bych si sestrojil všechny body B jako kruhovou výseč ze které je vidět těžnice pod úhlem 30°. No a nakonec bych využil středové souměrnosti A a B podle S1.
Ještě bych tvrdil, že úloha má dvě řešení souměrná podle zadané těžnice.
Jinak nechci se plést, ale myslím, že z jakýkoliv třech vlastností(kromě tří úhlů) lze vždy sestrojit trojúhelník.