Hory123

Dokázal by někdo přeformulovat tento text, ale zachoval stejný obsah?

Dějiny Řecka jsou nejdéle zaznamenanými dějinami ze všech evropských zemí. Řecko je kolébkou evropské civilizace a jeho historie je velni pestrá, proto tady nebudu vypisovat všechny období, ale shrnu to nejdůležitější. K nejznámějším kulturám patří kultury mykénská a mínojská, slavné jsou také státy Sparta a Athény, byly zde také založeny olympijské hry. Zvláštní kapitolu tvořila řecká mytologie: řečtí bohové tvořili společnost velmi podobnou lidské společnosti.

Nejlepší odpověď
annas

Jistě že bychom text dokázali přeformulovat, ale už by nebyl „váš“, ale „náš“.

Zkuste se zamyslet nad užitými výrazy. Už jen tím, že místo opakovaných tvarů slovesa " být" volíte jíné, text získá. . Nadbytečné „to“ se dá rovně ž nahradit, stejně opakovaná slovesa " tvořila, tvořili". " OH založeny" se dá vhodněji vyjádřit..

Další odpovědi
odpomass

A nechceš, abychom ti ten referát rovnou celý zpracovali? ;)

Larissa

Váhám mezi tím, že to máš jako úkol do češtiny nebo sis to našel na internetu a chceš to do dějepisu, ale máte zakázaný net…

sevos

Rˇecko má pestré dějiny,histori­i,kulturu i sport.
Doplňuji:
Je tam prostě dobře i bez práce.