barnajka

Dokázal by mi někdo vysvětlit rozdíl mezi jednotlivými druhy licencí MS Office?

Brácha si Office potřebuje koupit a neví, kterou tu licenci vybrat. Na Alze mají několik druhů: http://www.al­za.cz/software/kan­celarske-aplikace/18843064­.htm
Krabicová verze nám je jasná, ale nějak ani jeden nechápeme, jaký je rozdíl mezi ‚elektronickou licencí‘ a ‚produktovým klíčem‘. Osvětlíte nám to někdo? :)

A ještě jedna otázka: jsou prý i vyloženě studentský licence, pro vysokoškoláky. Třeba tohleto: http://www.stu­dentskelicence­.cz/produkty_de­tail.aspx?51
Brácha ještě studuje, takže by na ni teoreticky nárok měl. Jenže to vypadá tak, že studentský statut se po instalaci prokazuje online – platným průkazem ISIC. Brácha má svůj ISIC propadlý a jelikož ho nikdy nepoužíval, žádat o nový nechce. Takže tahle licence pro něj asi v úvahu nepadá, že jo?

Pak teda přemýšlel, že by vzal tuhletu, aby si to případně mohl nainstalovat i na pevný PC, i na noťas http://www.al­za.cz/microsoft-office-pro-studenty-a-domacnosti-2010-cz-d184098.htm
..a potřeboval by vědět, jak to funguje tady s tím ověřováním. I tohle je vlastně napůl licence studentská – taky je potřeba ten studentský statut nějak prokazovat nebo jak je to? Čert aby se v tom vyznal :/

Za odpovědi díky moc

Nejlepší odpověď
Bedy

Já bych se na celý Microsoft Office vyprdnul, vyprdnul bych se i na stahování nelegálních verzí, protože ty klidně můžou poškodit počítač (otevření zadních vrátek > snadná infekce počítače > ve vážnějších případech vše nutno nainstalovat znovu). Navíc stahování takových programů z torrentů je trestné, trestné je i používání takto ukradnutého programu.

Existuje výborná alternativa k Microsoftímu Officu, která se mu funkčně vyrovná – jemnuje se OpenOffice. Nabízí alternativu k Wordu, Excelu, PowerPointu, Accessu, navíc tam má matematický program na nějaké vzorečky, rovnice, atp.
nejlepší na OpenOffice je to, že je úplně zdarma a čeština je zde naprostou samozřejmostí.

Ke stažení zde: http://www.ope­noffice.cz/stah­nout/openoffi­ce-org

Další odpovědi
Děda Louda

Já jsem zvolil licenci krabicovou, označenou „Pro studenty a domácnosti“ a mám vyřešeno. Je podstatně levnější nežli komerční (Standard, Small Busines nebo Profesional), jichž bych stejně nevyužíval. Navíc umožňuje instalaci až na tři počítače. Obsahuje Word, Excel®, PowerPoint® a OneNote®, což běžnému uživateli pro takové to domácí žvýkání úplně stačí. Nelze ale užívat pro komerční účely.
Doplňuji:
Všechno v češtině, bez nutnosti doinstalovávat nějaké další doplňky.