JájsemRaibek

Dokázal by mi někdo vysvětlit jak je to s tou naší DNA? Jak se získává apod.?

DNA, RNA – základní kámen tvorby, zde jsou uložené veškeré informace. Každý má jinou a tím se stává jedinečnou – vyjma jednovaječných dvojčat apod.
Jenže. Dobře, mám v sobě nějakou DNA, řekl bych, že asi všude. Ale co se stane s DNA, kterou přijmu třeba v jídle? To ji ztratím nebo se nějak předělá na tu moji?
Pokud mám DNA všude, mám ji v moči, ve stolici, ve zvratkách? A pokud ano, jsme zase u toho, kam se poděla DNA, kterou jsem přijal, tedy snědl.
Nechci, aby to vypadalo bizarně, ale pokud bych si dal k obědu takovou nohu gacca nebo keplera, tak mám v sobě jejich DNA. Půjdu vyloupit banku, do rohu hodím bobek :DDD a je tam jejich DNA a zabásnou je.

Nejlepší odpověď
Drap

DNA v potravě se nedostane žádným způsobem do tvé DNA. Trávením se celý řetězec zničí

Další odpovědi
gecco

Raibeku – kdybys mne sežral, bylo by ti tak zle, že bys došel leda na toaletu…
Možná…
😉
Jinak viz Drapova odpověď…

annas

Podívejte se do odkazu, jak je to s DNA, po transfuzi nebo po transplantaci třeba kostní dřeně.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bude-mit-prijemce-kostni-drene-darcovu-dna-v-krvi-jak-dlouho

Kdyby vám výše jmenovaní darovali krev, nebo nějaký orgán, pak by zřejmě ovlivnili vaši chuť.

„Transplantace orgánů nebo výměna krve způsobuje změnu osobnosti“

http://karoli­naloskotova.blog­.cz/1510/tran­splantace-organu-nebo-vymena-krve-zpusobuje-zmenu-osobnosti-doporucuji

Můžete mít v těle několik DNA. v ústech jinou, v těle také.

Kepler

Veškerou DNA kterou máš ti předali tví předkové, v poslední řadě rodičové v okamžiku tvého početí. DNA umí kopírovat sama se a reprodukovat se. Teoreticky by ti lékaři mohli „naroubovat“ cizí DNA, ale v praxi se to neprovádí.
Chemicky jde o dlouhý řetězec nukleových bází (aminokyselin) a enzymaticky se kompletně odbourá jako každá jiná živina. Kdybys zbaštil mozek Stephena Hawkinga, génius z tebe nebude.