Avatar uživatele
anonym

Dojídáte v restauraci? Na co se vymlouváte když nedojíte? Jak taktně řeknete, že Vám nechutnalo?

Inspiroval mě článek

http://www.li­dovky.cz/dobra-chut.asp?c=A110922_­124135_dobra-chut_glu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 4569 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Je dobře,když vítězí rozum.Ten selský.
To mi připomíná – v Somálsku dostaly děti,coby výherci liter. soutěže, jako odměnu samopaly a funkční granáty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Ano,nemám ráda když na talíři zbydou oplsky(říkává mamka).Jsem všežravec,takže si nepochutnám málokdy a snad se mi ještě nestalo,že bych s jídlem byla nespokojená.
Pokud jídlo nedojím,tak jen z toho důvodu,že porce je nad moje síly.
Když už se stane,že mi jídlo fakt nechutná,tak nedělám žádné závěry ani scény a prostě příště do toho podniku nejdu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

jasně že dojídám, i po ostatních ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

většinou dojídám, jen jednou se mi stalo, že by mi jídlo nechutnalo, ale hlad zvítězil, taktně to jde jen naznačit tím, že nedáte obsluze dýško.

Proč byste se vymlouval? vy zaplatíte a nemusíte se omlouvat, že vám to nechutná…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

to jako zbytky na talíři ponechané ostatními hosty ? no, personál restaurace to (zpravidla) neumožní, berou to domů pro prasátko a tak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ak niesom spokojná s jedlom, alebo obsluhou, poviem to.
Najhoršia je sebaspokojnosť pri nevedomosti.
Horšie je ako sa personál začne vyhovárať:
V istej pražskej reštaurácii pri „ružovom tanku“ som dostala zemiaky, ktoré po uvarení stáli minimálne 2dni vo vode. Obslujujúci čašník mi na otázku, začal vysvetľovať s kamennou tvárou, že to je nový chemický postup čistenia zemiakov. :)
Po vzájomnej dohode som neplatila a porciu tam nechala (asi pre ďalšiu obeť).
Voči majiteľovi to určite nebolo „taktné“, tým skôr, že sa začali pripájať aj ďalší hostia. Mal smolu.
Aj klamať treba vedieť.
K odkazu: ak nechcem dojesť, aj pokuta je zbytočná hrozba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Jestliže mi nebude v restauraci chutnat, vykašlu se na takt a řeknu to na plná ústa.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek