Weroniq

Dohoda o provedení práce/pracovní činnosti – co je lepší na brigádu?

jaké jsou v těch smlouvách rozdíly? na co je dobré dát si pozor při uzavírání těchto smluv na brigádu?

Nejlepší odpověď
Itter

Na Dohodu o provedení práce můžeš u jedné firmy odpracovat maximálně 150 hodin za rok a zaměstnavatel za tebe neodvádí žádné zdravotní a soc. pojištění.
Na Dohodu o pracovní činosti můžež pracovat pouze polovinu pracovní doby (myslím, že se to počítá dle pracoví doby za měsíc), když to sečteš, tak můžeš vlastně pracovat jen 2 týdny v měsíci.

Osobně používám tu první možnost – zaměstnavatel prostě sčítá hodniny, já můžu dělat 8 hodin a navíc se mi plat nesnižuje o zrav. a soc. pojištění (prostě mě to zatím tolik nezajímá ;)

Snad jsem to nesplet.

Další odpovědi
baghira

Vše je řečeno v odkazu:

http://www.in­zerceprace.cz/cla­nek/dohoda-o-provedeni-prace-vs-dohoda-o-pracovni-cinnosti/

Zdroj: www.inzercepra­ce.cz/clanek/do­hoda-o-provedeni-prace-vs-dohoda-o-pracovni-cinnosti/