Cindy

Dohoda o provedení práce nebo o pracovní činnosti?

Dobrý den, potřebuji pomoci v administrativní práci, ale není to rozsah na HPP.Jakou smlouvu s ním mám uzavřít, aby mohl mít dále podporu? Děkuji za sdělení..

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Dráp nemá tak docela pravdu (má zastaralé informace)

Podporu nedostanete tak či tak podle nového zákona.

Do 4 tisíc výdělku můžete zůstat v evidenci úřadu práce.

Dohoda o provedení práce, můžete pracovat jen 150 hodin do roka u jednoho zaměstnavatele

U dohody o pracovní činnosti to je 50% normálního úvazku a musí se za Vás platit pojištění.

Další odpovědi
Drap

Dohoda o provedené práci. Výdělek by neměl být vyší než 4000 kč, jinak vám přestanou vyplácet podporu. To co vyděláte vám ale může být odečteno od výáše podpory.Asi přesnější informace by vám poskytl ÚP.
Meni to uplně správné, aler v tomto případě by bylo asi výhodnější, pokud je to jen na omezenou dobu, dělat to na černo , nebo na někoho.

fablen

souhlas s Michalem, jen doplním, že od Nového roku může být Dohoda o provedení práce uzavřena až na 300 hodin za rok u jednoho zaměstnavatele. Výdělek stále nesmí překročit 4000 Kč hrubého a tento příjem se bude každý měsíc dokládat úřadu práce na příslušném formuláři