Pavel Grec

Do kolika dnů musím oznámit práci na dohodu o provedení práce? Kolik si můžu vydělat?

Zdravím, chci se zeptat do kolikati dnů musím oznámit práci na dohodu? a kolik si můžu vydelat, aby se to obešlo bez nějaké velké ztráty jako jsou daně nebo odvody?

Původní neotázka
Dohoda o provedení práce.

Odpovědi
JájsemRaibek

Komu to chceš oznamovat? Úřadu práce, kde jsi registrován?
Pokud ÚP, tak ihned, resp. před nástupem. NEEXISTUJE, že dnes nastoupíš na DPP a zítra jim to oznámíš. Vyřadí tě z evidence!
Kolik vydělat? 1/2 minimální mzdy, tedy k dnešnímu dni to je 4.950,–Kč. Pokud budeš mít jen o korunu víc, vyřadí tě zpětně. Po dobu DPP ti pozastaví podporu.
Do částky 10.000 se neplatí sociální ani zdravotní. Daň se platí 15%, ale pokud uplatníš slevu na dani, platit daň budeš menší nebo žádnou, to podle toho, kolik si vyděláš.