Doháněli jste někdy právě ujíždějící autobus či jiný dopravní prostředek ?

Zrovna jedu autobusem a jeden člověk se při odjíždění za ním hnal a mlátil na bok div se nepřerazil a stejně se s námi nesvezl. Řidič ho patrně ani neviděl. A jak u vás ? Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Všude se snažím chodit včas, tak i na zastávku, ale také jsem nestíhala a autobus mi ujel před nosem. Doháněla jsem ho snad jenom jednou a myslím, že tenkrát zastavil.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jezdil jsem dřív hodně vlakem (do práce), takže mnohokrát dobíhal.
Jenže: v té době to ještě bylo na lontu tak, že než se odjelo, na každé zastávce se nějak počítali lidi. Kde je Máňa? Vona dnes de k felčarovi s tó čapó. Aha a Lojza? Ten má dneska volno, slaví toho druhýho kluka! A jó, tak jedem!!
No a podobný věci :-D.
Za ta léta se všichni znali, výpravčí, mašinfíra, původčí-všichni.
No a hlášky "ešte Kódl donde počké", nebo "von šel pro rohlíky" byly normální a počkalo se! :-D
Zkušenost
Doplňuji:
Ještě jsem si vzpomněl, sousedka ob barák vždy pod okny pískla a šli jsme na vlak spolu. Otevřel jsem okno a hlásím běž, já čeče celó noc lítám na retych. Tak šla a nějak jsem to risknul a přecejen vyrazil. Cug(vlak) tam ještě stál, já klusal a průvodčí jak mne viděl, tak huláká: Juro, běž rači do hitláku, ať neposereš lidi! No děs. Ale taky velká prdel. Ke všemu v tym hitláku nebyl hajzl! :-D

Další odpovědi:

Zlatý

ano dokonce jsem naskakovala na rozjíždějící vlak a podařilo se byl to rychlík do Prahy, nestihla bych ranní vyučování, tenkrát na střední to by byl průšvih :))
jinak běžně dobíhám autobusy i trolejbusy, někdy řidič počká a já mu poděkuju, ale když ne to se zlobím, protože vím, že mě musel na 100% vidět a ujel schválně a třeba v zimě jim to dělá asi dobře, když mrznem na zastávce :(

Zlatý

Párkrát mi autobus ujel, ale i když jsem věděl, nepoběžíš, nejedeš, stejně jsem neběžel a klidně počkal na další, nebo zvolil jiný způsob dopravy.

Bronzový

Jo jo, naštěstí to bylo ještě na autobusáku, který je tak šikovně postaven s těmi svými záhyby, že jsem to stihla ještě dřív, než stačil vyjet na hlavní silnici, ale nepříjemné to je, když na vás každej čumí a řidič to za jízdy nacvakává... fuj, už nikdy viac.

Stříbrný

ne,jenom jsem vyskakoval za jízdy z vlaku,když jsem prošvihl zastávku,tak když ještě nejel tak rychle tak jsem z něj vyskočil.

Zlatý

Ne. Nikdy jsem nedobíhala autobus ani tramvaj, protože jsem nikdy nechtěla udělat tu radost zlomyslnému řidiči, že mě nechá zadýchanou poníženě přiskočit a pak mi před nosem přibouchne dveře. Docela to na ně platí. Stalo se, že i galantně počkali. A pak taky - v lodičkách na osmičce se docela blbě cokoli dohání...:-)

Zlatý

To je velmi dobrý sport.

Zlatý

No jéjej a kolikrát, už mě i skříply dřeve jak v autobuse, tak i ve vlaku (v osobáku), a pak mě ještě průvodčí zprdnul, ale to jen proto, že jsem chtěla stihnout navazující spoj za každou cenu, dojíždění s přestupem je někdy horor.

Zlatý

hnaní na vlak je u mě klasika, ale vždycky ho na poslední chvíli stihnu, než se rozjede :{)> obyčejně jen co zabouchnu dvéře, ozve se píšťalka...

Zlatý

Občas ano,ale většinou se taky snažím chodit zavčas,alespoň na vlak,MHD jezdí každou chvíli a nohy mě taky neupadnou,když půjdu po svých,protože většinou se mi dalších 10 min nechce čekat.Jednou jsem dobíhala na MHD a i když jsem přebíhala řidiči před volantem,tak mě stejně neotevřel a odjel, a jen jednou jedinkrát jsem naskakovala do odjíždějícího vlaku,ale byla jsem o pár kil hbitější a pár let lehčí,každopádně to fakt už nikdy víc zkoušet nebudu.
To třeba strýc,ten je na pozdní příchody k vlaku expert,ač to má na vlak 15 minut,je u něj pravidlem vybíhat z domu tak 10 minut a někdy i méně před odjezdem.

Ano , dříve jsem jezdila autobusem také zrovna jsem vystupovala z autobusu a vidím jak mi další autobus zastavuje na zastávce , rozběhla jsem se a zacala jsem mačkat tlačítko ....... nic . Tak jsem přiběhla k druhým dveřím a ty se otevřeli až po já nevím asi 4 zmačknuti . A dneska po dlouhe době jsem zas jela autobusem ,ale ten už jsem bohužel jen viděla ujíždět .

Jako studentka jsem se tomu samozřejmě taky nevyhnula, ale že bych bouchala na dveře, k tomu jsem nikdy neměla dost odvahy, raději jsem počkala na další spoj. Anebo se proběhla ještě před tím, než tam autobus stál :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.