vivatis2-

Dodržují se u vás pravidla, že nejdříve se vystupuje a pak se nastupuje?(myslim autobusy,trolej­busy,vlaky at­d.)

Nejlepší odpověď
baghira

Ano, zatim jsem neviděl(a) nikoho kdo by pravidla porušil

Tak ono to není ani tak pravidlo, jako spíš logické jednání, napřed nechat vystupující lidi ať udělají místo a pak nastoupit.
Může se stát, že to někdo poruší nevědomky – třeba že vystupující otálí s výstupem, a nastupující si ho proto nevšimnou.

Další odpovědi
anonym

Ano, zatim jsem neviděl(a) nikoho kdo by pravidla porušil

jezdím výhradně autobusem a tam jsou dvoje dveře, jednimi se nastupuje a druhými vystupuje, ještě nikdo nikdo to neporušil :)

ten který je

Ano, zatim jsem neviděl(a) nikoho kdo by pravidla porušil

Ano,tato pravidla zde platí a představ si že zde dokonce lidé jedí příborem.:-)

iceT

Jak kdy

…ale většinou se stádo hrne všemi dveřmi ven a zárověň se všechno hrne dovnitř.Docela mě zaráží,že nejvíc se hrnou právě starší a důchodci a ještě jsou drzí,že lidi nenechají ani vystoupit.
Před časem u nás v MHD zakázali pod pokutou batohy a objemná zavazadla na zádech,to byl moc dobrý nápad a na každé zastávce v autobusu vyhrává upozornění na ty batohy…No a o pravidle přecházení na přechodech se zde taky vedla řeč-stádo přes celý přechod,z druhé strany totéž a tak jdou proti sobě dvě řady lidí,jako na zteč.

anonym

Jak kdy

Všichni to vědí, ale málokdo dodržuje. Spíše je o otázka slušnosti a ta chybí bohužel převážně u mlaďochů. Pravidelně bývám svědkem scény, kdy babička o berlích se křečovitě drží tyče a pod ní sedí klacek, co čumí z okna a dělá, že nevidí, neslyší. A ostatní jsou lhostejní ignoranti, nikdo se nechce spálit, protože při pokusu o intervenci, je klacek hulvát a seřve všechny okolo.
Ad Ella, možná sis pěkně ulevila, leč zároveň o sobě leccos nelichotivého prozradila.

  1. Chybí ti základní respekt k věku, který byl dříve skoro samozřejmostí.

I ty sama jednou budeš stará, věk je neúprosný a arogamcí to nezměníš.

  1. Místa označená křížem jsou vyhrazena právě zdravotně postiženým. Pokud bylo naproti volno, proč sis tam nesedla sama?
  2. Onen nemocný pán pouze uplatnil své právo zakotvené v přepravních podmínkách, bereš-li to jako osobní újmu, je chyba na tvé straně.
  3. V případě, žes měla bolesti, nic ti nebránilo bez emocí a korektně to sdělit a ne hned dštít jedovaté sliny.
  4. Pokud se tady veřejně vytahuješ svou bezohledností a nevychovaností, chybí ti navíc i sebekritičnost a objektivita.

Pájo

Ano, zatim jsem neviděl(a) nikoho kdo by pravidla porušil

Ella

Jak kdy

občas si někdo zmyslí vystoupit už když lidi do tramvaje nastupují a pak nadává, jakože co to je…
hlavně teda důchodci, ti jsou někteří fakt na zabití – dědek utíká do tramvaje, čumím na něj přes okno a pak si přede mě stoupne a vytáhne ZTP nebo jak to je, že ho mám pustit sednout a přitom naproti jsou volný sedačky, ale než se s nějakým blbem hádat, to si raději přesednu já

Ale jinak se dodržuje, jakž takž, akorát na přechodu a na chodnících to nejspíš nikomu nedochází…

Snažím se být i v tramvajích zdvořilá ke starším lidem, těhotné maminky pouštím sedat rovnou, snažím se neodporovat, když si důchodci brblaj pod vousy co je to dneska za mládež, že ani starýho člověka pustit sednout nenechaj, ale občas mě to dost vytáčí. Docela trpím na vaječníky, zrovna týden zpátky to bylo tak hrozný, že sedět, natož stát či chodit bylo příšerný a nějaká babka co běžela z Tesca mi tam bude vykřikovat, že jsem nevychovaná a kdoví coby… ignoruju to, ale dá to dost práce neječet na některé lidi zpátky :/
Sorry za takový román, když mě to chytne, tak to musím napsat všechno :D

samicek333

Jak kdy

Většinou ano, ale občas jsou i tací, kteří si asi myslí, že když první nastoupí, tak něklam dorazí dřív. To potom vrážejí do protijdoucích a cpou se do předu.

Natee

Jak kdy

hawranek

Ano, zatim jsem neviděl(a) nikoho kdo by pravidla porušil

baghira

Dr.Axl brzdi, tohle myslím nebylo nutné :(