Dodržujete zásadu, že co jsem nezasel (nezasázel), nesklízím?

Takových jak je Bolak je spousta, kteří na cizím poli řádí jako sarančata a pokud mi je známo, většinou u polí stojí auta s pražskou RZ.

Nejlepší odpověď
anonym

Dost často se stává, že jiní „zasejí“ a já pak musím sklízet, jestli se mi chce, nebo ne, takže se proti tomu taky občas vzbouřím, ale to je tak všechno, co s tím můžu dělat. Vím, co máš asi na mysli, to já snad nedělám, nevím o tom.

Další odpovědi
briketka10

Dodržuju " kupuju zaseté i sklizené héč " 😁

Drap

Nedodržuji.

bolak

Já jsem na tom stejně jako Samba, dost často se stává, že nějaký zemědělec něco na poli zaseje, a já to pak musím sklízet, protože jedu zrovna okolo, a nemůžu odolat.

anonym

Tuto zásadu dodržuju, protože bydlím na vesnici a VÍM co to je dělat na zahradě (poli) a co je s tím práce.A také vím, co to je když se přijde na zahradu a polovina zasetého je sklizena někým jiným.Jak je pak člověk nasr… a bezmocný vztekem.
A opět.TAKOVÉTO PŘÍPADY SE ZA KOMUNISTŮ u nás nestávaly (a to prý bylo všeho nedostatek).Dneska v době hojnosti jsou zahrady (zahrádky) vykradené.Mizí česnek, cibule, brambory.
Asi byli lidi za komunistů vychováváni lépe než dnes a nebo to bylo tím, že KAŽDÝ měl čas na svou zahradu a nemusel krást u sousedů.
Dneska mladí dělají až do večera a protože jim nezbývají peníze, tak chodí krást.
A další aspekt.KDEJAKÝ ČLOVĚK TMAVŠÍ PLETI ZA KOMUNISTŮ MĚL PRÁCI, dneska je vidíte chodit po vesnici (a jsou to většinou cizí) a obhlížet, co by kde v noci mohli ukrást (ale dokažte jim to, když je nechytíte).

lexx

lahny:
1.) za „komunistů“ se méně kradlo, všeobecný strach, represe a policejní stát.
2.) když dneska pracují do večera tak obživu mají a krást nemají zapotřebí nebo jsi
jiného názoru ?

anonym

Lahny, i za komunistů se kradlo na zahradách, na polích i v sadech a nebyli to jen černí co kradli ve velkém.

anonym

Opět, beru svoji vesnici, městečko, kde žijí moji rodiče a vesnice svých příbuzných.NIKDY NIKDO nenaříkal, že by mu bylo něco ukradeno.
Otec choval okolo 200 králíků a králíkárny zavřené jen na ohnutý hřebík.Po celou dobu socialismu se mu neztratil ani jeden.
Od r.1995 nebyl jeden týden aby se mu neztratil králík.Když to hlásil policii, tak mu řekli, že to není škoda nad 5000 a tedy se s tím ani nebudou zabývat.Když pak ale v r.2002 matka vyrušila zloděje a on na ni STŘÍLEL, tak už to pak řešili (vše zadokumetováno u policie v Semilech).
Otec nadával na tento režim, že i když děda (jeho otec) nechtěl vstoupit do družstva, tak na něj NIKDY NIKDO NESTŘÍLEL a ani mu nikdo na polích nic nekradl.
Zlatí komunisti.