Kamionak09

Dodrzujete rychlost na dalnici a pokud ne tak jak rychle jezdite?

Nejlepší odpověď
Drap

Snažím se dodržovat. Někdy se to samozřejmě může chvilkově vymknout, ne však o mnoho.

Další odpovědi
venkovan

Občas se na trochu na několik desítek kilometrů přehoupne. Trochu je v rovině na hranici bodů. A platím sem tam i pokuty.
Ale záleží na mnoha okolnostech – hustotě provozu, vozovce, počasí, náladě a i čím jedu. Není to tedy za jízda za každou cenu, ale když je na silnici klid a nebo abych se srovnal s těmi co jednou v levém pruhu.
V hustém provozu naopak zalezu mezi kamióny a blázny nechám ať si lítají.
Doplňuji:
A v městě – jak píše kolegyně, že kouká na tachometr, tak naopak tam na něj celkem kašlu. Právě abych nepřehlédl. Milejší mi je zaplatit pokutu, než někoho zvalchovat.
Naposledy jsem platil za zvýšenou rychlost za přechodem. Neměřili před, ale za asi 30m, kde logicky většina řidičů trochu zvýší rychlost. Běžně okolo toho přechodu jezdíme pod 40 km, chodci jsou dost neukáznění. A za přechodem trochu se rozjíždíme abychom se dostal k 50 km. A nezřídka to chvilku trvá než se rychlost usadí. Měří to obecní strážníci prostřednictvím najmuté firmy. Takže nejde o bezpečnost, ale obecní pokladnu. Ale zákon je zákon a nic s tím nenaděláme.
Ale radost mám, když se dozvím, že náš obecní policajt, starosta či radní, zaplatil v jiné obci za stejnou prasičinu – měření rychlosti na místech kde se hodně vyděláváa přitom nejde tak moc o bezpečnost.

terry

Podle toho jak spěchám nebo ne a kdy a čím jedu.
Většinou jezdím mezi 110 a 130km/hod. Někdy o trochu víc nebo míň.
Nemám potřebu jezdit rychle.

pusinka50

Dodržuji, jedu občas maximálně 135 km, když je to místy z kopečka, ale jinak se snažím udržovat tak 120–130 km, jen mě štve, že musím pořád koukat na tachometr, protože překročit povolenou rychlost je lehká věc a já vnímám i kamery na dálnici a nechci dostat pokutu. Nejvíc mě štve 50 km rychlost v obci, nedělám nic jiného, než koukám střídavě na tachometr a před sebe, oči kolem celé hlavy a říkám si, jak dlouho bude trvat, než něco přehlídnu jen proto, že čučím pořád na tachometr
Doplňuji:
Rychlost sleduji právě proto, že nemám peněz nazbyt, abych platila ještě pokuty. Proto při jízdě dávám o to větší pozor a šroubuju oči kolem celé hlavy a předvídám všechny možné situace, což je docela vysilující, ale pořád lepší, než zaplatit z nevelkého rozpočtu

cukrar

Jak kde,
podle navigace nastavím rychlost 140km, zapnu tempomat a jedu…maximálně jsem jel 160km, jen několik vteřin…

honza19hk

snažím se ji dodržovat,ale tatra víc jak těch 110km/h stejně nevytáhne. když jsem jel naposledy půjčeným osobákem,jel jsem asi 210 ale to tam skoro nikdo nejel.
nicméně jsem zvyklý jezdit rychle jelikož jezdím jak naši tak zahraniční rally.Takže ty rychlosti okolo 200km/h mi problém nedělají.Samozřejmě jezdím tak abych nikoho jiného neohrozil.takže takto rychle jen kdy tam nikdo není a za ideálního počasí.