Pájo

Dodržujete některé vánoční zvyky? Lití olova, házení střevíce u děvčat na vdávání, mince a šupiny pod talířem..?

Jaké obyčeje to jsou u Vás…?

Nejlepší odpověď
HaeS

My doma ano. Ovšem globálně všechny zvyky (Bohužel) upadají.. což je velice smutné. Mladí lidi si řeknou, že je to trapné a tím to pro ně hasne. My doma jenom rozřežeme jablíčko, aby jsme viděli hvězdičku, dáme ho na stůl a taky nachystáme o talíř navíc tzv. „nezvaný host“. Dle mého názoru jsou zvyky velice dobré. Rodina se při nich tak nějak ucelý ani o tom neví. Je báječné vidět děti, jak pouští lodičky se svíčkami po vodě. Rodiče se na ně dívají… krásná rodinná idilka :)