Dodržuje se u vás přednost chodce na přechodu pro chodce?

Když to tak pozoruji, tak v Praze se to dodržuje velmi málo. Na první auto téměř vůbec. Přejít s více dětmi, je zralé na masakr.

Prosím, ať neodpovídají uživatelé, kterým by tato otázka mohla narušit soukromí.

honza19hk: dle vyhlášky má řidič umožnit chodci, který je na přechodu pro chodce nebo jej zřejmě hodlá použít, nerušené a bezpečné přejití vozovky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jak pozoruju v Praze - obvykle ano...
;-)
Ale možná je to tím, že:
- já (řidič) přednost dávám mnohdy i ´nadbytečně´
- já (chodec) si nemám problém ji ´vynutit´ (mnoho řidičů totiž kouká na chodce a vidí-li ´nejistotu´, prostě jedou - typicky znevýhodněni jsou starší lidé)

No - a párkrát už jsem i po autě, které mi přednost nedalo, plesknul dlaní (podobně - autům, která stojí na přechodu, zvedám stěrače)...
;-))

Další odpovědi:

Zlatý

Tady se nediktuje kdo smí odpovídat a kdo ne. To musíš někam jinam.
Chodec absolutní právo přednosti nemá.

Jestlipak dodržuješ jako chodec toto :

http://www.ibesip.cz/…

Stříbrný

chodec má přednost až v okamžiku kdy na přechod vstoupí, a ne že mu musíš zastavit. To si bohužel hodně chodců plete, pak se divěj že je něco srazí, když bez rozhlídnutí vlezou na přechod a ostatní pos....se. Přednost dávám jak kdy, záleží na více okolnostech.

Pokročilý

:-D Tohle je hodně soukromý dotaz!

Hele nikde se to nedodržuje, řidič je povinen zastavit když VIDÍ chodce, tak někdy dělaj že tam nejsi a že tě neviděj. V Praze jim sklapne pusa, když je zastavujou MP. :-D

Proto se snažíme v "civilu" koukat lidem do očí, pak je větší šance.

Stříbrný

Blbě si to chodci vykládaj, že mají přednost, za všech okolností. Naštěstí, většina řidičů, dokáže rozeznat trdlo, od chodce.

Zlatý

Docela ano, jen u určitého typu žen si dávám pozor. Tato kasta bydlí se svými nabubřelými partnery ve zdejším satelitním městě a myslí si, že mají přednost za všech okolností.

Bronzový

...reaguju až na doplnění: ...a přesně kvůli takovejmhle b*bcům,co si todle myslí,hlavně když je namrznuto,je tolik mrtvejch chodců --- máš dát přednost chodci na přechodu! ne tomu,do ho hodlá použít! vstoupit můžeš,až tehdy,když nic nejede,nebo máš zelenýho panáčka!

Stříbrný

Vždy se najde někdo kdo nezná předpisy, nebo si je vykládá podle svého.
Nevím jak V Praze, ale tam co jezdím já, se chodci pouštějí. Vždy se najde někdo, kdo spěchá a nepustí choce, přestože zákon hovoří jasně:

ohrozit nebo omezit chodce, který přechází pozemní komunikaci po přechodu pro chodce nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, v případě potřeby je řidič povinen i zastavit vozidlo před přechodem pro chodce; tyto povinnosti se nevztahují na řidiče tramvaje.

Stříbrný

moc ne...spíš zastaví autobusák než namýšlenej hejsek v audi na splátky

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.