dudu

Dočkali jsme se snad právě díky amnestii propouštění neviňátek a spravedlnosti?

Na těchto stránkách jsem už několikrát byl poučen, že se v některých názorech hrubě mýlím, resp. jsou téměř zcestné. Pokud však přihlédnu ke struktuře nynějších dotazů a toku informací ve sdělovacích prostředcích pak trpím pocitem, že se snad někdo zbláznil.
Hlavním tématem na počátku roku je totiž problém kolik a zda bude co nejdříve z našich věznic vypuštěno do terénu lůzy, nenapravených podvodníků a zlodějů?
Jistěže jsou tací, kteří se právě radují, avšak určitě zde převažují osobnosti, které se nad současným stavem usmívají s hodně hořkými slzami v očích.
Přispějte prosím svými příspěvky k vytěsnění a eliminaci momentálně většinových názorů a tendencí!
Doplňuji:
Mám pocit, že tyto stránky nejsou určeny např. k poskytnutí rad delikventům, kteří řídili auto pod vlivem drog, či alkoholu, neplatí alimenty apod. Při zpětném pohledu se jich zde písemně a bez ostyczhu projevuje přímo přehršel.

Nejlepší odpověď
Drap

Neuvážená amnestie přinese vždy více kriminality a negativního než amnestie promyšlená. Vše se opakuje. Podobný přínos pro společnost přinesl i V. Havel jednou svoji amnestií. Jediné co nás může uklidňovat je ten fakt, že většina propuštěných se tam opět brzy vrátí. Jen nevím, jak se vyhnout tomu, aby se jimi páchaná trestná činost nedotkla mně, nebo mých blízkých.
Při stejnépříležitosti a ve stejný den byla udělena i amnestie na Slovensku. Co kdyby si z ní vzali naši představitelé třeba příklad do budoucnosti ?

Další odpovědi
sio

Asi jste taky zaskočen počtem článků a reakcí na amnestii, je to teď téma číslo jedna ve sdělovacích prostředcích. Některé jsou objektivní, v mnohých – a to i od novinářů – jsou naprosté nesmysly. Sice nerozumím poslední větě vašeho příspěvku – nedovedu odhadnout, co myslíte těmi většinovými tendencemi. Na tyto stránky píšou nejvíce ti, co amnestii vítají, což je pochopitelné, že se ptají, ovšem celkově jsou ohlasy podle mne více negativní. Pokud se ale zeptáte těch, kteří se vězeňstvím zabývají, mnohdy se dozvíte, že je podle nich nesmysl kriminalizovat některé činy, které v podstatě ani kriminálními nejsou, a neměly by být trestány odnětím svobody. Za prvé to nikomu nepomůže – tedy hlavně řešení následků to neusnadní, za druhé zbytečně naplňují věznice, a tam se nikdo nepolepší, naopak. Byla bych opatrná s pojmem lůza. Kdo to je? Pachatel neúmyslného trestného činu? Ti se teď dostanou ven. Je to tak špatně? Co tedy zaskočilo mne osobně, jsou ta nevyřešená tunelovaní, rozkrádání ve velkém apod. Ale například to, že amnestována je jedna známa zpěvačka, mne tolik netrápí, ona určitě není společensky nebezpečná a potrestaná už je dost. To si tedy myslím já. Co vy?
Doplňuji:
Jste v kategorii o trestním právu. Co čekáte a proč sem tedy chodíte? Nemám pocit, že k dotazům je podmínkou čistý trestní rejstřík 🙂. Chápu sice, že se považujete za lepšího, než tazatelé, nicméně možnost se zeptat jim asi nemůžete sebrat, i když byste rád…

Damiana

Také nejsem nikterak nadšena.:-( A rozhodně chápu obavy zásadového člověka jako jsi ty, dudu. Jenže…Je to gesto prezidenta na „odchodnou“. Brala bych to ale spíš jen jako takové povolení vycházky. Vyvrhelové, kteří stejně patří za mříže, na svobodě dlouho nevydrží. Do švestek jsou zpátky. Stačí si přečíst úroveň těch canců, které zahltily zdejší server.
Ale také je pravda, že vypuštění „azkabaňáků“ na svobodu klidu v dnešní, dost problematické době a svým způsobem hodně narušené společnosti, na klidu nepřidá. Rozumím ti. Když člověk čte ty prohřešky, popisy trestných činů a tu radost a možnost se z nich vykroutit, běhá mu mráz po zádech.:-(

dudu

ad sio: milá děvčico věřte prosím, že dříve než se ze mě stal nynější staroun a penzista, jsem více než 40 roků denně chodil do práce, nepodváděl, nelhal ani nekradl a možná na těchto základech stavím názor, že tyto stránky jejichž aktivním účastníkem jsem od února 2010, jsou předurčeny ku vzdělávání a zábavě jejich příznivců a nemají komusi sloužit k ponaučení o tom, jak zákony a právo obcházet a při každé možné příležitosti odrbat. Děkuji za pochopení, pokud můj názor míníte akceptovat.

dudu

Probůh lidi a ctěné osobnosti Annas, Damiana, Bohemica, Drap, Bolak, Mosoj a všechny další, kterých si vážím, proč mlčíte? Tu sestavu, která pronikla a má nyní navrch na zdejších stránkách a hrůzu jimi produkovanou opravdu nejde nějak zablokovat? Proč mlčí Dr.Axl?