Bronzový

Docházka Excelu, znáte vzorec?

Dobrý den, chtěla jsem spočítat docházky v xls, v jedné buňce (např. A1) byl příchod (např. 6:45 h.) a ve druhé buňce (např. B1) odchod (např. 14:05 h.). Formát buněk jsem nastavila na čas a hh:mm.
Text výpočtu vypadala nějak takto:
=(b1-a1)+(d1-c1)+(f1-e1)
..atd, prostě jsem tam vypsala všechny dny a mělo mi to vyplivnout pouze součet hodin a minut v šedesátkové soustavě. Nevíte prosím, proč mi to píše nějaké nesmyslně malé číslo, cca 3x menší? Nebo máte nějaký tip na její spolehlivý výpočet jenom ze zadaných příchodů / odchodů?
Předem děkuji za odpověď!
Doplňuji:
Děkuji za radu, je to tak přehlednější. Ale pořád mi to ukazovalo stejně. Nakonec jsem zjistila, kde je chyba! Sice jsem ve všech buňkách měla formát hh:mm, ale ve výsledku jsem měla hodinový součet změnit na dekadickou soustavu, t. j., aby mi to hodiny sečetlo a nepřevedlo hned na 24 hodinový formát.. Už tam nemám 21:50 h., ale správných 69:50 h.. :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dejte ty dny pod sebe.
Sloupec B mínus sloupec A v prvním řádku. Ve sloupci C v 1. řádku výsledek rozdílu B - A
Sloupec B mínus sloupec A ve druhém řádku. Ve sloupci C v 2. řádku výsledek rozdílu B - A
Sloupec B mínus sloupec A ve třetím řádku... atd.
Celkové hodiny pak sečtete v celém sloupci C někde dole.

Uspořádání ve sloupcích Vám dovolí zapracovat do vzorce např. i povinné přestávky.
Doplňuji:
Každý den v měsíci budete mít v Excelu jako jeden řádek.
To také umožní bez větších úprav snadný součet dní v měsícch, které se liší počtem jednotlivých dnů.
Snadmo označíte podbarvením řádky představující víkendy a svátky.

http://imageshack.us/…

Další odpovědi:

mám teď zrovna stejný problém...sčítá mi to 24 hodinový formát...jak to prosím předělám do dekadické soustavy??? a ještě jeden dotaz...potřebovala bych taky počítat rozdíl od předepsané pracovní doby..a někdy je to do minusu...což excel v časovém formátu nějak odmítá...co stím??? předem díky za rady..Eva

Diskuze k otázce

Stříbrný

Hykam

Udělal bych to jak píše Pajo, 1 den - 1 řádek, nicméně timto vzorečkem =SUMA(B1-A1;D1-C1;F1-E1) můžede zadat i přerušení výkonu práce. Vypočítá Vám to dobu, kterou jste strávila v práci, dole na konci měsíce pouze sečtete sloupec (opět =SUMA) a máte hodiny za měsíc.

anonym

Je to krása, ale proč vynalézat nové, když v šablonách je docházka nebo free https://www.google.cz/…

Zlatý

Pájo

Mám to už roky... to ještě žádné šablony nebyly ;) a člověk si musel poradit sám...

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.