Matthew

Dochází v mozku k nějaké chemické reakci u vytváření nové závislosti ??? :)

Chemické drogy, pervitin, kokain, lsd atd. nechme stranou. Mám na mysli cokoliv jiného a spíše neobvyklého. :) Když třeba ochutnám nějakou novou surovinu třeba ze zahraničí, strašně mi zachutná a vlastně vím, že ji zase dlouho nebudu mít protože je to zdaleka, dochází teda k nějaké reakci kdy mozek reaguje na to, že bych se eventuálně na ni mohl stát závislým ? :)

Nejlepší odpověď
beer

Existuje takzvaná chuťová paměť, zapamatovat si to tedy můžeš. Už samotná chuť je velká chemie, procesy v mozku probíhají mimo jiné také pomocí chemických reakcí – jeho buňky na ně reagují.
http://www.ja­kaproc.cz/Stran­ky/mozek.html

Další odpovědi
Sopka

na jídlo reagují chuťové receptory,pocho­pitelně ty provádějí chem.reakce,jinak se ani jídlo nemůže strávit,takže určitě v mozku zůstává vjem a závislost.

ExionCZ

ne zadna chemie :) mi jsme prirodni druh :D

Drap

To opravdu zřejmě nehrozí.