Bičiště

Dočetl jsem se,že člen americké speciální jednotky – odstřelovač, odstřelil v Iráku 160 nepřátel.

První jeho obětí byla žena.Hrdina na tu dálku viděl, že má v ruce granát a jen taktak, že ho nehodila mezi nevinné. Svého času napsal Míša Jura Lermontov (1814–1841) dílko „Hrdina naší doby“. Tam jistý pan Pečorin manipuloval slovně s ženami.Proč je ten Pečorin tenkrát rovnou nezastřelil? A pak že tu není žádný pokrok. A otázka? Je to hrdina naší doby?

Nejlepší odpověď
led

Odstreľovači boli aj vtedy. Len sa o nich nehovorilo.
Ináč odstreľovač je vlastne legálny zabiják t.j zo zákona má povolené na príkaz zlikvidovať daný „cieľ“. Sám od seba sa nesmie rozhodnúť niekoho zabiť – to by už ako vrah nebol chránený.
Pri činnosti musí podniknúť kroky k bezpečnosti nevinných.
Včera v TV bola krásna ukážka zlyhania policajného odstreľovača vo filme Pacemaker, miesto cieľa trafil okoloidúcu ženu. Toto ako hodnotíte?
Hrdina našej doby? Títo ľudia sú radšej v anonymite.
zdroj: nemenovaný policajný odstreľovač z rozhovoru pred návštevou amerického prezidenta

Další odpovědi
Drap

Hrdinství je podle mne něco jiného, než střílet lidi v zájmu demokracie.

gepik

Hrdina je možná silné slovo. Ale podívejme se na věc z jiné strany. Jde li voják do války, pak se od něho očekává, že bude zabíjet. A z tohohle pohledu je ten sniper více než úspěšný.