hanulka11

Docela by mne zajímalo , minulý týden mě píchly dvě vosy.

Pokaždé to bylo do nohy a přesně do žíly.
Myslíte, že si vosa vybírá kam člověka píchne, nebo je to jen náhoda? Poprvé to bylo opravdu hodně bolestivé asi tím, že jsem hned nevyndala žihadlo. Říkala jsem si ,ještěže nejsem alergická.

Nejlepší odpověď
annas

Vosu dráždí různé pachy, vůně, deodoranty, pot, ovoce, dokonce i buchty, útočí na toho, kdo se jí příplete do cesty.

Nedávno jsem zaslechla v TV, že vosy jsu agresívnější a navíc jejich píchnutí jedovatější a způsobuje problémy.

Mám také špatné zkušenosti. Večer jsem zalévala zahradu, najednou jsem cítila bolest na noze – zřejmě jsem se objevila v blizkosti vosího hnízda. Skončila jsem na pohotovosti – dostala jsem injekci. Trvalo několik dní, než se mé nohy vrátily do původního stavu. Nejsem alergická, aspoň jsem nikdy nebyla…

Další odpovědi
Deli

Myslím, že si vosa nevybírá místo, bodne prostě tam, kde se zrovna ocitne v „úzkých“.
Jinak – žihadlo vosa (narozdíl od včely) vytahuje sama, takže není třeba nic vytahovat.

U nás nastal problém po píchnutí vosou u mého pratchána (hned ten výraz použiju v praxi:-). Otekly mu klouby na ruce, rameno, další den klouby na nohou, prsty na nohou… Píchla ho do ruky! Byl i u lékaře, přeci jen, už je to starší pán. Řekli mu, že letos mají vosy nějaký agresivnější jed, takže komplikace a bolestivost je častější.

anonym

Ja trhala ostruziny a pichla me do prstu . Syn byl smutnej , rikal , ze je skoda, ze jsem ji i nesnedla s tou ostruzinou. ! Ze pry by byl alespon na chvilku klid ! 🙂 -iv-