hruby

Dobrý večer, žiji ve společné domácnosti s přítelkyní s trvalým pobytem v bytě mého syna, spolu děti nemáme

pri rozchodu jaka vznika neb nevznika povinnost k pritelkyni a muj sin by mnel povinnost ji zajistit bydleni dekuji honza

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Žádná povinnost nevzniká. Trvalé bydliště je pouze statistický údaj a nezakládá právní nárok na byt.

Další odpovědi
Drap

Trvalé bydliště neni důležité , rozhodující je, zda přítelkyně má či nemá nějakou nájemní smlouvu.

Hlada

Trvalý pobyt je pouze pro evidenci, nevzniká z něj žádný nárok na bydlení v daném místě. K nároku na bydlení je potřeba vlastnictví bytu nebo nájemní smlouva.