Avatar uživatele
Frckar

Dobrý večer, zajímalo by mne, jestli kola (Coca Cola, RC Cola Pepsi pomáhá při fyzické zátěži nějak zvednout výkon. Děku

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4639 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Alesh už ti vz ásadě odpověděl, jen by mne zajímalo, zda sis to nepopletl se zakázaným dopingem, což by jediné vysvětlovalo tuto rubriku trestního práva a ne fittnes nebo sport a zdraví, za což jsem to původně, asi naivně pokládal.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

teoreticky ano (obsahuje jednoduché sacharidy, takže by ti měla hned na pár minut dodát energii)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

2 litry CocaColy obsahují 200g cukru, což není zanedbatelné. A kofein jako stimulant navíc. Výživová hodnota je sice prakticky nulová, ale jako rychlá energie je to OK.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Jak se to vezme. Cokoliv, co obsahuje sacharidy, je v podstatě zdrojem energie. Nicméně zrovna tyto produkty zpravidla obsahují nekvalitní sacharidy a navíc mají spoustu barviv, konzervantů apod. Tudíž, jako zdroj energie nedoporučuji.
Doplňuji:
Jsem si ty kategorie všiml až teď. 🙂
No, pití Coly, ať už jakécoly, (zatím) trestné není.

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Minulou sobotu v Meteoru na ČR vykládali,jak je nebezpečné umělé sladidlo aspartam a tento je ve velkém množství obsažen v těchto nápojích.Přisuzuje se mu i nemoc amerických vojáků,kteří bojovali v Perském zálivu – nějaký syndrom…Měli tam colu zadarmo,ostatní vojáci si ji museli kupovat a touto nemocí tolik netrpěli.Aspartam narušuje mozek a má další nežádoucí účinky na organismus.Kofein povzbuzuje určitě a cukry mají taky svůj vliv,ale dají se použít jinak,než v tomto nápoji.Má osobní zkušenost,dnes po letech to už můžu říct,jako aktivní sportovec jsem dostal kdysi na závodech efedrin.Podal jsem velice slušný výkon,svou kategorii jsem vyhrál,překonal svůj osobní rekord.Do hodiny po závodech jsem se složil vyčerpáním.Do auta mě museli naložit a dojet do prvního motorestu,kde jsem dostal colu a malého ruma.To jediné mě mohlo postavit znovu na nohy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek