vanaelik

Dobrý večer,prosím,najde se fundovaná osoba (lékař)obor infekce,který by mi řekl postup léčby při 2.stádiu borelky?

Může to mít za následek i 5 ložisek v oblasti mozku vpravo nahoře nebo je to roztr.skleroza?Dle Magn.rezon. nejasné.

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý večer, Ivane. Prosím, neslučujte roztroušenou sklerózu a boreliózu. O přímé souvislosti mezi oběma nemocemi se vedou jen dohady. Prokázáno nic nebylo. Vaše přítelkyně by se teď měla léčit z boreliozy a neměli byste propadat panice. Znám opravdu dost lidí, kteří boreliozu prodělali a žijí nadále plnohodnotný život. Napsala jsem Vám odkaz na Magistru Podhornou. Je to fakt výborné pročištění a nastartování organizmu. Moje kamarádka má hnisavá ložiska na mozku a boreliozu nikdy neměla, zato má RS. Také jen „pravděpodobně“ . Lékařská věda je dost daleko, aby Vaší přítelkyni pomohla. Zkuste věřit lékaři, který Vaši přítelkyni ošetřuje. Ptejte se jeho na stav přítelkyně, na další postup. Ať Vás přítelkyně příště vezme sebou. Je to protivná nemoc, ale není důvod ji nezvládnout. Jen nepodléhejte panice, to by ani jednomu z Vás nepomohlo. Prosím, jenom klid!!!

Další odpovědi
venkovan

Mám pocit, že ti tady včera mnohé napsali. V této chvíli asi nejlepší radou bude zachovat si co nejvíc víry v uzdravení a podpora nemocného. Dohadovat se zde co mohou a nemohou být uvedená ložiska je jen hádání z křišťálové koule.
Přeji uzdravení, i když třeba bude trvat dlouho.

mosoj

Odpověděl jsem ti včera dopředu. Bohužel jsi pravdu neunesl a za odpověď jsi ani nepoděkoval. Přeji tvé přítelkyni ať kápne na dobré lékaře, kteří se ji budou věnovat. Když je to nejisté musí se udělat další bakteriologické vyšetření z likvoru ( mozkomíšního moku). Jedině toto vyšetření zcela určí zda se jedná o boreliozu nebo ne!!
Je ale otázka zde chceš slyšet pravdu.

Doplňuji:
http://www.bo­relioza.cz/dow­nload/?filena­me=4a612cec9fa019e891761­fb8409919d0.pdf

briketka10

dle MRI mám nález nádor vpravo nahoře astrocytom, není zapouzdřený, má tvar pavouku..
ale jestli se našlo 5 ložisek to by Vám měl sdělit lékař o co se jedná skleroza má na MRI tvar teček u ní hrozí ochrnutí, oslepnutí..
viz obrázek
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­bor:Monthly_mul­tiple_sclerosis_a­nim.gif

a lékaře bych se určitě zeptala, máte na to právo, bohužel léčbu Vám tu nezjistíme..
určitě Vaší přítelkyni prováděli vyšetření jaká se mají dělat v tomto případě, u mně taky měli podezření na boreliozu a brali mi mozkomíšní mok, vše možné, ale mě nikdy klíště nekouslo..