Vašek123

Dobrý večer, prosím mi poraďte s PC

Dnes sem zformátoval 1 disk(v PC mám 2 HDD) a nainstaloval jsem na něj win8 vše proběhlo dobře po instalaci jsem odpojil HDD a nechal jsem tam jenom HDD s těmi novými win8. A nešlo to psalo mi to tam že tam je nějaká chyba, ale když sem tam připojil zpátky ten HDD tak to šlo tak sem to zformátoval ještě jednou. Ale ted nejede vůbec ten HDD :(. když ho zapojím tak základní deska 2× pípne a nenačte se os ani z toho druhýho. zkoušle sem instalovat i z biosu ale nenajde to žádné disky. Prosím moc o pomoc ;)

Nejlepší odpověď
anonym

…„po instalaci jsem odpojil HDD a nechal jsem tam jenom HDD“… Nějak rozumně! ty disky označ, aby bylo jasné, který máš kdy na mysli!
😉

  1. „deska 2× pípne“ – o jaký jde BIOS?? – buďto je problém s CMOS (pravděpodobně jsi nastavil špatné údaje v BIOSu) a nebo s pamětí
  2. jaké jsou to disky – SATA nebo PATA (IDE)?
  3. co znamená „zkoušel jsem instalovat i z BIOSu“???
  4. jak jsi odpojoval disky?
  5. co je nyní na jednotlivých discích instalováno?

___
Hodnoty v BIOSu – pokud nemáš nějakou HW ´specialitu´, můžeš obnovit nastavením BIOS Default. *)
Pokud fyzicky saháš na HW – zkontrolu zasunutí desek do slotů a kabelů v konektorech. **)
___
*) Jestliže nevíš, co vlastně děláš a jen tak ´naslepo´ zkoušíš, můžeš nadělat ještě větší paseku, než doteď! – takže nevíš-li, zavolej si znalejšího kamaráda…
**) Samozřejmě předpokládám, že veškeré přepojování děláš při vypnutém počítači a dáváš si pozor na statickou elektřinu – odpálit HW je čím dál ´těžší´, ale pořád to jde!

Další odpovědi
everest

Jakou chybu to hlasilo?

Hamon

Tak to je jasne, ze nenabehnul – pri instalaci si OS ulozi nekolik spoustecich souboru na prvni oddil prvniho disku. Kdyz ten potom odpojis, soubory zustanou na nem.
Ve zbytku jsem se ztratil.