Dmitrij

Dobrý večer. Proč se SSSR říkávalo „země, kde zítra znamená včera“?

Děkuji.
Doplňuji:
A kdo to vymývání mozků prováděl? Je to pro mne o to zajímavější,že se v samotném SSSR nic takového (ve smyslu „u nás je všechno nejlepší na celém světě“) nepropagovalo.

Nejlepší odpověď
ten který je

Země,kde zítra znamená včera bylo dílo komunistického novináře Julia Fučíka,který napsal reportáž po cestě v Sovětském svazu ve třicátých letech min.století.

Další odpovědi
magicm18

Byla to propaganda.Neco v tom smyslu,ze kdyz se udela nejaky objev,tak vSSSR je to uz zastarale a uz maji neco lepsiho.Pravda ovsem byla skutecne jina.
Doplňuji:
Ja osobne to znam predevsim ze skoly.Bylo to asi tak,ze kdyz se treba neco urodilo a bylo to opravdu rekordni tak se konstatovalo ,ze v SSSR to maji jeste vetsi,krasnejsi a lepsi.V novinach,te­levizi,radiu i v tisku se vzdy psalo ,rikalo ,ze v SSSR maji vse nejvetsi,nejlep­si,NEJ…A psalo se ,ze soveti poruci vetru i desti.Jak to bylo ve skutecnosti vsichni dnes uz vime.

atriplex

Nám to ve škole vysvětlovali tím, že SSSR je velká země a tím je v ní i hodně časových pásem, takže zatímco na Kamčatce je už pomalu večer, tak na Ukrajině se teprve vstávalo.

mosoj

Dmitrij je to tak ja píše „Ten který je“ a ještě to umocňuje velký výskyt čípků v této zemi a to v kterémkoliv historickém období !!!

Dmitrij

mosoji,míníte těmi čípky mírně řečeno podlézavce,pochopil jsem správně?

mosoj

Jo, jo hodně mírně řěčeno ano. On ten čípek se někam strká.