karell

Dobry večer mněl bych dotaz

Byl sem stavěn Městskou Policií a po prohlídce auta došlo na dechovou zkoušku a to takovým způsobem, že mi policisté začli tykat a bavit se se mnou jak s kamarádem. Došlo i na-dělej vole, na co si hraješ atd. Na to sem odmítl jim dat dýchnout a to i odběr krve. Bavili se se mnou jak s kamarádem, po odmítnutí mi byl odebrán řp.Po dlouhé debatě mi dali osobní čísla. Má otázka je mi to něco platné i když mam svědky o jejich chovaní a přístupu a co mě čeká? Co mam dělat. Děkuji za odpověď, Karel

Nejlepší odpověď
kropitko

Za odmítnutí dechové zkoušky dostane řidič pokutu pokutu 25 000 až 50 000 Kč, zákaz činnosti na 1 až 2 roky a 7 bodů v bodovém hodnocení.

Další odpovědi
afro.minerva

Máte na jejich chování nějaké důkazy? Cokoliv? Pokud nemáte, tak se obávám, že to bude slovo proti slovu. Určitě se budou navzájem ve svých verzích podporovat.

Ale spíš by mě zajímalo, proč jste nedýchnul? Vy jste před jízdou požil alkohol?

Pokud ano, tak je dobře, že vám řidičák odebrali!!! Ten kdo chlastá, tak nemá na silnici za volantem co dělat. Doufám, že dostanete pořádnou pokutu ve správním řízení…

Miroslavst

Městská policie nemá právo na prohlídku auta a ani na dechovou zkoušku. MP má právnění zastavit vozidloi jen v případě, že se řidič dopustil nějakého přestupku nebo trestného činu. Samozřejmě jsou zde ještě další důvody pro zastavování vozidel, ale ty pomineme. V případě, že měli podezření, že řídíte podnapilý, mohli vás zastavit. Dechovou zkoušku však provést nemohou a taktéž nemohou prohlížet auto. Je jedno jestli z důvodu technického stavu nebo jestli něco vezete.
Po zastavení musí přivolat republikovou policii, která má již pravomoci větší. Odebrat vám ŘP rovněž MP nemůže. Domnívám se, že ani kontrolovat. Pouze Op ke zjištěnbí vaší totožnosti.
Co se týká svědků, je zde tedy šance na kladné vyřízení vaší stížnosti, kterou adresujte obci. Číslo vám dávat nemuseli, jelikož jej měli mít umístěné viditelně na stejnokroji.

qwerty

No, tak zkušenost s MP nemám, nicméně pokud došlo k takovému chování, docela bych se divila, kdyby ty osobní čísla byly opravdu jejich.

dejv.s

To, že se chovali jako hulvati je potreba jim dokázat a jinak postupovali tak, jak jim opravdu narizuje zakon. Mate udelat co chteji a pak si stezovat na postup a kdyz je postup hodne drsny pokusit se to nahrat treba na mobil. Ted mate na krku jizdu pod vlivem..... hezky den Dejv

cukrar

Vážený pane, nevím kde je pravda a co se udála na onom místě. Pokud se cítíte poškozen, proč jste nevolal státní policii. Copak Vám měštáci můžou sebrat řidičák, dávat dýchat, jen tak prohlížet auto? Byli to opradu měšťáci?

Nevěřím, že jste si to nechal líbit.
Doporučil bych Vám kouknout kdy a co může MP.