durdon

dobry vecer mam otasku neska mamince selhali ledvini ma sanci na preziti a co dialýza

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě, že selhání ledvin se dá řešit. Záleží na tom, jestli se jedná o akutní selhání, či chronické. Člověk může žít normálně i s jednou ledvinou. Je tu také možnost dialýzy, popř. transplantace ledvin. Ono to nakonec většinou vypadá úplně jinak (lépe) než ze začátku. Držím mamince palce a přeji brzké uzdravení.

Další odpovědi
Nuk nuk

Šanci na přežití má, ale jen lékař, který ji ošetřuje dokáže odhadnout, s jakými následky. Hodně záleží na tom, jak rychle k tomu selhání došlo, jestli selhala jedna nebo obě ledviny a jak moc jsou poškozeny. Pokud jsou poškozeny nějak méně, je možné, že správnou léčbou bude vše v pořádku, jinak pochopitelně bude muset docházet na dialýzy.

Zbytek viz třeba tento odkaz: http://www.anam­neza.cz/Selha­ni-ledvin/nemoc/142