annas

Dobrý večer, děti! Dovolte, jsem … Které jméno doplníte?

Kdo tomuto skřítkovi propůjčil svůj hlas, kdy a kde se objevil poprvé? Kdo vytvořil znělku, která ho doprovázela?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Hajaja – Vlastimil Brodský.Bylo to přesně 2. ledna 1961, kdy se poprvé ozvalo: Dobrý večer, děti! Dovolíte, jsem Hajaja.Nezamě­nitelná hajajovská znělka v podobě flétny Václava Žilky, která zní na začátku i na konci pořadu, zůstala stejná po celých padesát let. Jejím autorem byl klarinetista Jindřich Šidla, pro něhož byla znělka nejhranější vlastní skladbou.

Zdroj: http://www.ct24­.cz/kalendari­um/40454-dovolite-jsem-hajaja-rozhlasove-pohadky-hlasem-brodi/