otecfm

Jsem otec 3mesicniho syna, ale jeho matka si nepreje, abych ho videl. Da se neco delat?

a nenapsala me ani do RL co nam delat

Původní dotaz
Chtel bych se zeptat jsem otec 3nesicniho syna ale jeho matka si nepreje abych ho vydel dacse neco delat

Nejlepší odpověď
ratava

Můžete soudně požádat o určení otcovství. Provádí se na základě genetických testů. Více vám poradí právník, na kterého případně se se svým dotazem obraťte…

Další odpovědi
postcd

přijde mi to jako kdyby se ptalo sedmileté dítě. co se dá dělat, dohodnout se s matkou, snažit se naslouchat (empatie) a podělit se také uctivě své pocity/stanovisko, přemýšlet, udělat nějaké závěry.

klumprt

To asi nebude dítě narozené z upřímné lásky a zplozené po zralé úvaze, co?

gecco

Skoro bych řekl, že nemáš šanci – nejsi v RL, papírově nejsi otec…
___
Jedině se zkusit s matkou dohodnout – ale pokud nekejvne, nech to plavat, jinak si můžeš ještě zavařit třeba stalkingem…

GM

Obrať se na sociálku, tam ti poradí. Nemusíš rovnou za právníkem.

ratava

GM- myslim, ze socialka panovi poradi soudni cestu. Ona nejak v tomto pripade- nedomluvi-li se normalnim zpusobem s matkou ditete- ani jina varianta neni. Socialka nema moc urcit kdo je a neni otcem ani nijak upravovat rod.pomery… jsou-li panovi upirana rodicovska prava (a povinnosti), pomuze mu k naprave gen.test a soudce, ktery ho potvrdi… samozrejme muze pan podat podnet sam, ale nevyzna-li se v tom…?
Neni- li zapsan v RL, nejsou (asi) manzele a matka otcovstvi popira, pan bud je a nebo neni otcem… tady socialka moc nepomuze…