Marfik

Dobrý večer.. :)

Dobrý večer.. :) Vím že je ta otázka stupidní ale ve škole jsme dělaly toto cvičení: Na jména a životní osudy tvůrců lidových písní naši předkové dávno zapoměli, ale písně přežily svou dobu a patří k pokladům naší národní kultury. Označ číslicí ve větě všechny slovní druhy a já to podle ostatních měla správně akorát učitelka mi řekla že to mám špatně nevíte jak to má být dobře ?

Odpovědi
anonym

Marfiku, to bys ale měla napsat i to, co jsi odevzdala ve škole. Předpokládám, že když to bylo na slovní druhy, tak podle toho by měla být jednotlivá slova číslována 1–9. Zkus to doplnit a mrkneme na to.

anonym

ad Marfík: vo vete doplň číslovanie, ako píše ocko a my tu môžme overiť správnosť odpovede, ale nechci, aby sme tu vypracovávali danú úlohu.

anonym

ad ocko:
hľadaná veta je v otázke
„Na jména a životní osudy tvůrců lidových písní naši předkové dávno zapoměli, ale písně přežily svou dobu a patří k pokladům naší národní kultury.“