Meffinka

dobrý tablet?

Nějak jsem se rozhodla, že bych si koupila tablet, jelikož budu reklamovat mobil a přiznám se, že jsem strašně zvyklá mít dotykáč se všemi těmi aplikacemi. Líbí se mi Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) – pak tam jsou označení 93100 atd. (v těch nevidím žádný rozdíl), ale jde o to, jestli by v pohodě stačil na všechny ty hry atd. – prostě na náročnější věcičky (a teď ten velký rozdíl mezi 2 a 4jádrem). Mohla bych dát za tablet max. 4tisíce. Vzala bych si i lepší, dražší, ale ty peníze jsou problém a při splátkách bych akorát přeplatila. Co byste tedy poradili? Díky :)

Odpovědi
Bedy

Ze zkušeností můžu říct, že tablet má cenu kupovat až od nějakých 5–6 tisíc, pod tuto hladinu to většinou za moc nestojí. Jako ten Samsung špatný není, ale opravdu bych si to ještě rozmyslel.

Taky záleží jak ten tablet chcete mít velký (jestli stačí sedmipalcový displej nebo budete chtít něco většího), jakou požadujete výdrž baterky (jeslti stačí pouhé 2–3 hodiny nebo chcete třeba 6 hodin nebo víc), jeslti požadujete navíc i další funkce jako bluetooth, 3G modem pro připojení k internetu od mobilního operátora apod.

Osobně bych doporučoval se vyhnout operačnímu systému Android, protože je přecejen náročnější na výkon – 2 jádro je minimum pro takový solidní běh, pro hraní her a opravdové využití zařízení to přecejen bude lepší 4 jádra – jenže to zase znemná větší spotřebu, apod.
Navrch i pro Android existuje dost virů, takže to bude chtít antivir, jenže ten taky nezajišťuje 100% bezpečnost a poslední dobou toho pro Android přibývá opravdu dost. Proto bych doporučoval se spíš poohlédnotu po jiném operačním systému. U tabletu to bude ale problém, v této cenové relaci se nacházejí zařízení jen s Androidem.

Nebylo by lepší si třeba pořídit nějaký pekný nový mobil? Tamten vyreklamujete, budete požadovat vrácení peněz a hned budou peníze na něco slušnějšího.
Proto navrhuju to moc neuspěchat, nevybírat moc narychlo a počkat jak dopadne reklamace a podle toho si buď koupit nový mobil – doporučím spíš s operačním systémem Windows Phone (rychlý, svižný, plný aplikací a her, bez virů atd.), například Nokia Lumia 520. Za 4 tisíce opravdu svižný výkonný mobil mobil s 4 palcovou obrazovkou.

Promyslete to ještě.
Doplňuji:
Nu, zrovna dneska jsem zase četl článek, že 92% všech virů jde na Android – http://www.mo­bilmania.cz/bles­kovky/populari­ta-prinasi-obeti-na-android-miri-92--veskereho-malwaru/sc-4-a-1324227/defau­lt.aspx

Ale to je furt dokola ta samá písnička. O náročnosti Androidu na hardware nemluvě. Kdo nezažil Android v levnějším mobilu/tabletu, neví o čem je řeč. To je jak starý Symbian, který je tolik proklínán.

huxa

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Presigio multipad 8.0 ultra duo. Na můj vkus je pomalý a seká se, ale to dělají dle mého i silné počítače, takže to považuji za něco, co prostě musí být.
Lze sehnat od 4200Kč.

Bedy je prostě odpůrce Androidu, co už :)

Bobík147

Doporučuji zajít k prodejcům, ti vám doporučí něco dle vašich požadavků.