panenka

dobrý postup na obarvení vajíček

Dobrý den znáte prosím někdo dobrý postup na obarvení vajíček? koupila jsem si barvy na vajíčka dnes jsem to vyzkoušela a nemá to tu pravou pěknou barvu.děkuji

Nejlepší odpověď
kol

dát vejce uvařit spolu se slupkami z cibule, nebo do melty. Vejce se můžou před vařením omotat třeba trávou, nebo lístečky – tvoří vzory

Další odpovědi
anetadela1

Já je právě barvila s holkama včera, jak jsem se ptala na to vaření. Já nedávám tolik vody, co píšou. Pak jsou sytější. Letos se mi docela povedly. A taky aby voda nevychladla, tak mám sklenice postavený v nízkým hrnci, který vodu v něm neustále zahřívá, tak aby mi ve sklenicích nevychladla. A ocet tam dávám, ale to je asi v každým návodu. Jo a taky je dávámm, po vyjmutí ze sklenice na utěrku, pak nebudou mít ten flek po zaschnutí. Letos jsem to tak udělala poprvé a jsou krásně celý barevně celistvý :)

Tombik

Co potřebujeme?

  • odvar ze slupek cibule
  • hadřík z gázy nejlépe
  • provázky
  • různé listy,tráva,jarní kytky

Najdeme si v přírodě různé menší listy,kytky ,trávu.Přiložíme na omyté ,uvařené vajíčko,můžeme z každé strany jeden list jinak necháme pracovat fantazii.Zabalíme opatrně do hadříku z gázy,abychom nehýbali naaranžovanými lístky a pevně ovážeme provázkem.Obarvíme v odvaru z cibulových slupek,odstín záleží na tom,jak dloho necháme vajíčko ponořené ve vodě.Potom opatrně sundáme gázu a oschlé vajíčko vyleštíme hadříkem a sádlem.Potom se krásně leskne.

Více technik najdeš ve zdroji ;)

Zdroj: novadabi.webo­vastranka.cz/wi­ki/230/120

dagry

Holky tak to máte dobré, že už máte nabarveno. Já jsem si letos po dlouhé době koupila barvy na vajíčka (jinak jsem barvívala v cibuli) a právě teď jsem zjistila, že nevím kam jsem ty barvy uložila, takže to vidím zase na tu cibuli. Možná je zítra někde najdu, ale moc tomu nevěřím.