Avatar uživatele
panenka

dobrý postup na obarvení vajíček

Dobrý den znáte prosím někdo dobrý postup na obarvení vajíček? koupila jsem si barvy na vajíčka dnes jsem to vyzkoušela a nemá to tu pravou pěknou barvu.děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Tombik, rynek878 před 5134 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kol

dát vejce uvařit spolu se slupkami z cibule, nebo do melty. Vejce se můžou před vařením omotat třeba trávou, nebo lístečky – tvoří vzory

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anetadela1

Já je právě barvila s holkama včera, jak jsem se ptala na to vaření. Já nedávám tolik vody, co píšou. Pak jsou sytější. Letos se mi docela povedly. A taky aby voda nevychladla, tak mám sklenice postavený v nízkým hrnci, který vodu v něm neustále zahřívá, tak aby mi ve sklenicích nevychladla. A ocet tam dávám, ale to je asi v každým návodu. Jo a taky je dávámm, po vyjmutí ze sklenice na utěrku, pak nebudou mít ten flek po zaschnutí. Letos jsem to tak udělala poprvé a jsou krásně celý barevně celistvý :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tombik

Co potřebujeme?

  • odvar ze slupek cibule
  • hadřík z gázy nejlépe
  • provázky
  • různé listy,tráva,jarní kytky

Najdeme si v přírodě různé menší listy,kytky ,trávu.Přiložíme na omyté ,uvařené vajíčko,můžeme z každé strany jeden list jinak necháme pracovat fantazii.Zabalíme opatrně do hadříku z gázy,abychom nehýbali naaranžovanými lístky a pevně ovážeme provázkem.Obarvíme v odvaru z cibulových slupek,odstín záleží na tom,jak dloho necháme vajíčko ponořené ve vodě.Potom opatrně sundáme gázu a oschlé vajíčko vyleštíme hadříkem a sádlem.Potom se krásně leskne.

Více technik najdeš ve zdroji ;)

Zdroj: novadabi.webo­vastranka.cz/wi­ki/230/120

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dagry

Holky tak to máte dobré, že už máte nabarveno. Já jsem si letos po dlouhé době koupila barvy na vajíčka (jinak jsem barvívala v cibuli) a právě teď jsem zjistila, že nevím kam jsem ty barvy uložila, takže to vidím zase na tu cibuli. Možná je zítra někde najdu, ale moc tomu nevěřím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek