Dobrý denpřítel nastoupil trest na 9 měsíců nepod.Může žádat o podmínečné propuštění před uplynutím poloviny trestu?R.D.

Odpovědi
slevin

zadat muze,ale nesmi mit zadne kazenske prestupky v báni.mel by poslouchat bachare a vychazet s ostatnima spolubydlicima­.jinak,kdyz by dostal vyssi sazbu,myslim 5let a vice,tak tam se muze zadat az po dvou tretinach.

standa

  1. před uplynutím poloviny trestu lze žádat, ale musí se jednat o nedbalostní trestné činy nebo trestné činy s horní sazbou max. 5 let
  2. v ostatních případech lze žádat až po uplynutí ´půlky´
  3. existuje výčet trestných činů, kde lze žádat až po 2/3 vykonaného trestu…, ale to nebude váš případ