Dobrý den.Ztratila jsem rodný listy dětí a tak též i svůj.Bydlím od všech měst daleko a sama.Dá se to vyřídit jinak?

Jak vyřídit rodný listy,když jsem sama s dětmi?

Nejlepší odpověď
kropitko

Můžete dát někomu plnou moc, aby to za vás vyřídil. Pokud nikdo takový není, tak to budete muset vyřídit sama.
O duplikáty si musíte zažádat v místě, kde vám je vystavili, což znamená, tak kde jste se narodili.
Doplňuji:
Tak jsem trochu pátrala, ještě by to mohlo jít tak, že si zažádáte elektronicky, poplatek 100,– za 1 rodný list uhradíte převodem z účtu na účet magistrátu.

Více zde
http://www.mesto-most.cz/vismo/do­kumenty2.asp?id_or­g=9959&id=5937&p1=1099

Další odpovědi
pusinka50

V Brně je centrální matrika. Napište jim e-mail nebo dopis. Poplatek 100 Kč pošlete buď převodem z účtu anebo já je přiložila v dopise. Už si nepamatuji, zda jsem přikládala nějaké Čestné prohlášení, tady na linku máte telefony, zavolejte si tam a zeptejte se na všechno potřebné. Kopii rodného listu mi poslali klasickou poštou, ani to nebylo doporučeně.

Zdroj: http://www.stred­.brno.cz/zvlas­tni-matrika-zapis-matricni-udalosti?highlig­htWords=matri­ka