Mirek Z. 96

Dobrý den.Zhoršuje se mi periferní vidění,v rodině máme glaukom,mám se objednat na pr. prohlídku nebo jít na pohotovost?

Zdravím. Naposled jsem byl u doktorů ještě v době, kdy jsem k nim musel chodit s rodiči nebo s jejich potvrzením a pokaždé mne objednávali právě oni. Teď mám problémy s viděním, zhoršuje se mi periferní vidění, dal jsem tomu týden, ale pořád se to jen zhoršuje, v rodině máme zelený zákal, takže mám strach, aby to nebyl právě glaukom. V pondělí se chci objednat k očaři, ale vážně nevím, za jak dlouho budu k němu moct přijít na prohlídku. Měl bych s tímto podezřením zajít k někomu jinému než ke klasickému očnímu lékaři na klasickou preventivní prohlídku a jestli ano, tak ke komu? A nebo bych se měl prostě objednat na prohlídku a počkat? Já bych radši k doktorovi šel co nejdříve, ale nevím kam, nevím totiž, jestli tento problém je na oční pohotovost, btw, nemám ještě sjednaného praktického lékaře, jestli to hraje nějakou roli. Předem děkuji za jakoukoliv pomoc

Odpovědi
Mirdas

Ani nečekejte zde na odpovědi, zbalte si nejnutnější osobní věci a běžte na pohotovost.
Opravdu nechci strašit, ovšem nebylo by dobré v budoucnu si vyčítat dnešní váhavost.

da ny

NYNÍ běžte okamžitě na „pohotovost“ ⇒ lůžková část očního odd. nemocnice.
Tam Vás hned vyšetří a mohou napsat při vyšším NT kapky.
Je možná i hospitalizace – zátěžový test (2 – 3 dny) nitrooního tlaku.
Změří Vám NT, vyšetří na perimetru, oční pozadí (rozkapou), případně provedou další potřebná vyšetření ;).
Pokud se objednáte na běžnou oční ambulanci, mohou Vás objednat za 3 – 6 měsíců.
Případně vyhledejte takového oftalmologa, který bere bez objednání – týž den. ,

Pokud máte v RA glaukom, divím se, že již dávnopravidelně nedocházíte minimáln každé 2 roky na preventivní vyšetřní na oční !!!

arygnoc

ste dospelý (i keď slová „… dal jsem tomu týden, ale pořád se to jen zhoršuje …“ o tom nesvedčia), choďte na pohotovosť a tam vás v najhorškom zrevú, že máte ísť niekde inde.

mimochodom, za ten týždeň ste už mohol objednaný na prehliadku (asi nie príliš pravidelnú).

;-Q

tony2412

přeci není problém při objednání říci sestře jaký máte problém a třeba vás vezmou hned,nechápu proč někdo otálí s vyšetřením pokud jde o oči…

hanny 2

No nevím,na pohotovosti ti asi vysvětlí,že řeší akutní ohrožení života.Ale určitě běž k očnímu,tam kam jsi chodil s rodiči (pokud to jde) a to co nejdřív.Jsem zvědavá,kdy tě objednají,vím od spousty lidí,že i akutní zdravotní problémy objednávají až za několik měsíců!Tak držím palce......!