jeremyb

Zavinil jsem dopravní nehodu, při které byl zraněn řidič malého motocyklu. Má nárok na nějaký ušlý zisk?

Nyní po mě žádá náhradu škody za ušlý zisk. Jedná se o důchodce – včelaře. Nemá však živnostenské opravnění, ale pouze drží včelstva jako své hobby. Má nárok na nějaký ušlý zisk a za jakých podmínek. Jiná škoda při dopravní nehodě nevznikla. Poškozený si pouze zlomil ruku v zápěstí.. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
zzzzz

To zda má nárok na náhradu škody (ušlý zisk) může posoudit pouze soud.

Předpokládám, že máte povinné ručení, a také předpokládám, že tu náhradu škody po vás žádá písemně, pošlete ten dopis pojišťovně a nechejte na ni, jak se k tomu postaví.

Další odpovědi
msi

Tak se lidi domlute a nemusí to jít přes nějákou pojišťovnu, to je uplně nejlepší řešení! Hotovo, šmitec ne.

cukrar

Poškozený musí uplatnit nárok u pojištovny, která plní pojistné. Nikoliv po Vás.

Doplňuji:
On byl zraněn? To jste přišel o řidičák a vysoká pokuta…
??

jeremyb

no to bych taky rád, ale není s ním řeč, vymýšlí si částky okolo 100.000,– Kč což si myslím, že je hodně přehnané… Nechce to řešit jinak než soudně. Zatím to ale jen " vykřikuje" na pojišťovně, uvidím co dál ale chci na to být připravený …

anonym

Viz má odpověď na tvou další otázku – vůbec to s ním neřeš (a pokud, pak jedině v přítomnosti tvého právníka!!!).
To, že něco „vykřikuje“ není podstatné!
___
Ad „připravený“ – je málo pravděpodobné, že se vůbeck soudu chystá a je ještě nepravděpodobnější, že by tě soud odsoudil k náhradě škody, kterou by nekryla tvá pojišťovna (samozřejmě – jestliže jsi neporušil závažným způsobem zákon – např. alkohol v krvi by mohl být ´rychlou cestou´ do míst, kde záda ztrácejí své dobré jméno!!).
___
A pokud i nadále trpíš obavami a pochybnostmi – kontaktuj právníka – pár tisíc jeho palmáre tě snad uklidní.
😉

jeremyb

žádný alkohol nic podobného , neštastná náhoda. Při vyjíždění na hlavní, kde prováděli dopravní zranění, jsem ho přehlédl a asi při 20 km rychlosti do něj najel. bohužel si zlomil ruku v zápěstí a myslí si, pod vlivem asi dcery, že na tom zbohatne.

zzzzz

Vůbec se s nim nebavte, odkažte ho na pojišťovnu, pokud by vás nějak vydíral, zavolejte policii.