Avatar uživatele
anonym

dobry den,zastavila mne jiz dvakrát policie cr a nevlastnil jsem nikdy ridicske opravneni,co mi hrozi?děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole před 4722 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Při 1. zastavení se jednalo o PŘESTUPEK
(§ 22/1.e, bod 1. zákona o přestupcích)
za který vám hrozí finanční pokuta 25–50 tis.Kč + zákaz řízení 1–2 roky
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/prestupky/cas­t2.aspx

Při 2. zastavení se, kromě výše zminěného přestupku, za který vám jistě budou hrozit sankce na horní hranici uvedených rozpětí trestů, mohlo při shodě špatných náhod*) jednat i o TRESTNÝ ČIN
(§ 337/1.a tresního zákoníku)
za který můžete dostat i basu ´na tvrdo´
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h10d4­.aspx

*) tou špatnou shodu náhod mám na mysli situaci, že trest zákazu řízení za to 1.zastavení už nabyl právní moci a ke 2.zastavení došlo v době výkonu tohoto trestu


DOPLNĚNA:
To dědapetr: jaké „ohrožení“ máte na mysli? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Zavřít na dlouhou dobu než dostaneš rozum.
Doplňuji:
Veřejný ohrožení je trestný čin.

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Pěkný a zasloužený průšvih.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Jen můj názor na věc

Podle mě je snad důležitější, že řídí a jezdí BEZ NEHOD než jestli má papír.

Samozřejmě pokud neumí řídit nechodil do autoškoly učil ho řídit kamarád někde na poli tak tam asi nějaký trest jo.

Oni bohužel jsou řidiči, co papíry mají, ale nemají zkušenosti protože jezdí málo – víkendoví řidiči a když náhodou vyjednou někdy v týdnu na magistrálu tak nehoda je nasnadě. A to je podle zákona v pořádku Mít papíry za volantem je způsobilí.

Co je teda lepší. Řidič bez papírů co řídí dobře a nedělá nehody nebo řidič s papírama co jezdí jak „prase“ ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

Michal Kole: dobra, rekneme si to narovinu,… znate nejakeho cloveka, o kterem by se dalo na 100% rict, ze nikdy nezpusobi nehodu? ucim v autoskole, mam najeto 1 mil. km v kamionu i busu a toto bych si o sobe nedovolil tvrdit ani ja… navic, mate snad pocit, ze clovek, ktery nikdy autoskolou neprosel, bude znat zakon a bude umet reagovat i v mimo-beznych situacich? pokud jezdi „okolo komina“ po cestach, ktere zna, ma sanci nenabourat se, ale kdo myslite, ze ma nejvice nakroceno k tomu, zpusobit nehodu, kdyz se dostane do mista, ktere nezna, napr. do provozu mezi tramvaje, kdyz celou predchozi dobu jezdil jen po vesnici?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AnnaH

Odemne Vám hrozí nakopání do…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Taky mě zastavila policie, když jsem ještě neměl řidičák- a několikrát. Vynadali mi, že nosím na krku symbol hyppies* a pokračoval jsem v chůzi- z tvé otázky nevyplývá, že tě zastavili když jsi řídil káru 🙂 * To bylo ještě za Husáka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pingo doce

Předpokládám, že jste neřídil motorové vozidlo (jel na kole). I v tomto případě, pokud jste porušil zákon, hrozí udělení zákazu řízeni mot. vozidel. V praxi to znamená , že v době zákazu řízení nemůžete ŘP získat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mucillinka

To ses měl zajímat, než si za ten volant sedal!!To miluju, je jim 17, papíry nemaj, bouraj nevinný lidi a pak se ptaj..No to bych normálně vraždila!!!!Já být policajtem co tě chytil, tak tě vytáhnu z toho auta, profackuju a deš si sednout..Jenže u nás to funguje tak, že tě nikdo pořádně nepotrestá a ty si za ten volant sedneš znova, pač víš, že se ti nic moc nestane..No to je bordel..Jsem se pěkně vytočila!!!!!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek