MATRIX38

Dobrý den, zapoměl jsem na termín soudu a chci se zeptat zda je možno se omluvit dodatečně a požádat o nový termín? Děku

Dobrý den, zapoměl jsem na termín soudu a chci se zeptat zda je možno se omluvit dodatečně a požádat o nový termín? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

ad hanulka, poškozuješ tazatele.
Dodatečná omluva je k ničemu, pokud již došlo k rozsudku pro zmeškání (tedy bez přítomnosti obžalovaného) – viz odkaz.
Omluva je přípustná nejpozději do dne konání líčení (i telefonicky, osobně, písemně do podatelny soudu, v poslední době i elektronicky).
Jediná šance, že by soud jednání z jiných důvodů odročil, leč i tak je oprávněn udělit pokutu, pakliže byl účastník řádně a průkazně předvolán.
Při vícenásobném líčení se ani obsílka nezasílá, pouze se do protololu nadiktuje termín dalšího jednání se zřetelným komentářem, že písemné předvolání nebude zasíláno.
Podle čísla spisu (jednacího) lze dohledat i průběh a stav řízení včetně plánovaných termínů (na webu Justice).

Zdroj: http://www.me­sec.cz/clanky/kon­tumacni-rozsudek-exekuce-rozsudek-pro-zmekani/

Další odpovědi
hanulka11

Hned si zajděte k soudu a vyřiďte si to – neodkládejte to.