Rejkjavik

Dobrý den, zajímalo by mě, kolik stála třeba taková obyčejná knížka, když u nás ještě vládli komunisti?

Děkuji.

Odpovědi
anonym

Co to je, podle tebe „obyčejná knížka“ ? Byly knihy za pár korun, ale také za pár stokorun. Třeba rodokaps stál 5 korun, dětská kniha okolo 15–30, a třeba Guinnessova kniha rekordů se sehnala za 300 Kčs.

Kelt

To bylo různé, ale za 100 Kč to vyšlo na dvě knihy – beletrie. Pamatuji, že lidé stáli před obchodem vždy ve čtvrtek ráno před otevírací dobou, kdy měla vyjít nová kniha, aby tuto knihu sehnali. Nejdražší knihy byly asi za 300 Kč – to byly knihy s uměleckými fotografiemi, obrazy a pod. Taky ale bylo všechno dotováno, bylo určeno, co se bude tisknout a vydávat. Půlku každého obchodu tvořily politické věci.,které se pak prodávaly v antikvariátu za pár korun.