Philengi001

Dobrý den, zajímá mě jak se právně řeší situace kdy člověka přistihnou v technologické, nepřístupné části Praž. Metra

Například jaký trest může očekávat „nešťastník“, kterého chytí jak se bezděčně potuluje ve speciálním technologickém tunelu spojijícím stanice Zličín a Nové Butovice. Děkuji. Nejde o vtip.
Doplňuji:
Myšleno, zda se jedná o přestupek nebo například již o vloupání…

Nejlepší odpověď
atriplex

Minimálně to bude přestupek proti drážnímu zákonu – nikdo neoprávněný nesmí být v kolejišti či v jeho okolí.

Dle způsobu vašeho jednání by se mohlo jednat o obecné ohrožení – vlak do vás narazí a vykolejí. Také byste mohl způsobit zkrat. Všechny tyto škody by vůbec nemusely být trestně postižitelné, ale určitě by po vás vymáhali způsobenou škodu, jistě v rádech stotisíců.

Vloupání je to jen tehdy, pokud překonáte přakážku bránící vám vniknout dovnitř a chcete něco odcizit.

Prostě, normální člověk v takových prostorách nemá co dělat a pokud tam půjdete, tak ať vás spálí elektřina.

Další odpovědi
anonym

Nešťastníku nijak. Něco se tam ztratilo? Ne. Tak bude potrestán hlídač a ten co má na starosti zabezpečení aby tam nikdo nechodil. Tak dobrou noc.

kablik

za neoprávněný přístup do takových míst doporučuji ucvaknout kule, vole…