Dobrý den,za řízení vozidla pod vlivem alkoholu je nepodmíněný trest odnětí svobody? Děkuji za odpoved. Atka

Dotyčný ani neřídil, jen stál u vozidla a opravoval rozbité kolo. Po roce mu přišel rozsudek o zatčení? Lze se ještě nějak odvolat? Děkuji za odpoved. Atka Nová

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano je to možné, ale musel by se tento trestný čin opakovat + maření, no a možná něco dalšího. Pokud by ho chytli poprvé(no a ještě by jen opravoval kolo), tak to nepřichází v úvahu. Asi toho má na svědomí víc.

Další odpovědi
anonym

Ne , to urcite neni mozny. Za tohle , jak pisete . Nemuze vam " dotycny " lhat ? Videla jste rozsudek. ?

  • iv-

cukrar

Paní Nová, děje se ledacos, ale výmluvy jsou různé. Domnívám se, že to takto nebylo.

Otakar67

Toto se stalo mě a je řeč o mě. Takže pánové a dámy. Policie může zadržet ŘP i jen při podezření, že byste mohli řídit motorové vozidlo. Skutečně jsem neřídil, zadržený ŘP mi byl vrácen, na místě jsem do protokolu uvedl, že vozidlo bylo pouze opravováno, stejně tak na Policii, kam mne odvezli a po roce ! Jsem dostal příkaz k zatčení do místa bydliště a byl jsem odsouzen vysokým a nepodmíněným trestem ! A za nic !
Odvolání, které jsem napsal, vyšlo v můj prospěch a rozsudekk byl zrušen. Kdybch byl ticho, nyní Vám toto píšu z vězení. Tak u nás fungují zákony . Chápu připomínky osob, které dali podivné komentáře, ale takto se to stalo. Krásný příběh – přímo pro televizi.

cukrar

Nevěřím, že policie „Policie může zadržet ŘP i jen při podezření, že byste mohli řídit motorové vozidlo“
nelze, ale neznám Váš případ…ten nekomentuji.

Otakar67

To skutečně může. To plyne ze zákona. Stačí pouhé podezření a jede to. A to nebylo vše. Na místě mne bezdůvodně zatkli, spoutali – jasně že jsem se bránil (ne však násilím, ale verbálně). Není zločin být u svého auta a rachat se v kufru i kdybych měl v sobě 10000 piv !. Nejen, že mne ten večer odvezli na policii a všechny možné odběry, ale do rána jsem a to nevím dodnes proč, jsem spal v zadržovací cele !! A to si představte – auto stálo bez dozoru – otevřené a v něm ponechány mé osobní věci ! Notebook atd !!
Dodnes se mi k tomu ministerstvo vnitra nijak nevyjádřilo na onen podivuhodný postup a zákrok policie. Ta neudělala ani nijaké šetření. Na místě jsem uvedel, že jaksi neřídím a je moje věc, co kolem auta dělám, ráno pak jsem uvedl do protokolu to samé. Přestio mne samosoudce opálil. A to byste měli vidět ten rozsudek ! Nikde ani zmínka o tom, že jsem řídil auto, ale popis toho, co jsem tam dělal a přesto ten imbecil soudní mi napálil nepodmíněný a vysoký trest a zákaz činnosti !! !Odvolací soud to shodil, rozsudek zrušil a vrátil zpět prvotnímu soudu k vyšetření. Takže se konečně něco děje. Jak je vidno, úředník a státní moc si může dělat co chce. Já jsem řidič z povolání, přišel jsem o práci atd a spousta nepříjemností kolem toho a rád to dám naší televizi. Aby jiní lidé viděli co vše se smí a jak se soudí.
Tak teď mi ještě řekněte, že nevěříte. Klidně Vám pošlu onen divný rozsudek i doklady a kopie toho, co mám a co jsem uvedl na místě a poté i na policii další den.
Tady není čemu nevěřit. V našem státě ne.