Dmitrij

Dobrý den. Vysvětlete,pro­sím,význam slov:

1.zniternit
2.zamávat s něčím
3.škrundat
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Zniternit – příliš si něco zabrat, prožívat citově.

Zamávat s něčím – dostanu třeba špatnou zprávu, která mě překvapí, otřese se mnou.

Škrundy – přesně nevím, ale ve slovenském slovníku jsem našla – vlasy. Takže bych řekla škrundat – tahat za vlasy.

Důležitý je rovněž kontext.
Doplňuji:
Dimitriji, omlouvám se, já jsem slovo špatně opsala – vlasy jsou škundry, nikoliv škrundy..

Dívala jsem se znova – škrundat – kručet, pískat, kvikat – např. v břiše. Někdy přeneseně – vydávat nepříjemné zvuky.

Kropítko, děkuji. Uvedla jste v diskuzi význam, proto jsem začala znova pátrat a všimla si, že jsem se přepsala.

Další odpovědi
Tata

Zniternit – s něčím se vnitřně vyrovnat, vzít určitý názor za svůj.

Zamávat s něčím – Pokud je problém který se neřeší a najednou se někdo najde kdo ho začne tvrdě řešit potom se říká, že s tím zamával.

Škrundat – jít tak že šoupu podrážkami o zem, ale slyšel jsem to i v souvislosti s kručením břicha.

hanulka11

zniternit…řekla bych citově prožít
zamávat s něčím …psychicky otřást
škrundat …v břiše -kručet v břiše

kropitko

Já občas použiji slovo škrundat, když mi kručí v žaludku…

Dmitrij

Děkuji,kropitko,to je právě ono.

annas

Já fakt nevím. Chtělo by to kontext. Měla jste to napsat vpředu.

Dmitrij

annas,měl jsem uvést ten kontext hned:
„Plznička z tanku je dobrá, ba výtečná, ale do prázdného bříška tak hloupě škrundá“.

annas

Dimitriji. opravila jsem se vpředu. Děkuji.