slevin

dobry den,vyrabi se nejake choppery do 80ccm?diky

Doplňuji:
do kolika kubickych cm se muze od noveho roku ridit motorka s ridicskym opravnenim skupiny B?dekuji

Nejlepší odpověď
brillant

Od ledna platí nový zákon, který výrazně mění pravidla pro řízení „jednostopých vozidel“, tedy skútrů a motocyklů. Největší změnou pro širokou motoristickou obec je zařazení skútrů s obsahem motoru do 125 ccm pod řidičské oprávnění na osobní auta. Řídit je může každý, kdo vlastní řidičský průkaz skupiny B, nezáleží přitom, jak dlouho.

Podmínkou však je, že stroj musí mít automatickou převodovku.

Zdroj: http://auto.id­nes.cz/vybrat-skutr-0c7-/motorky.aspx?c=A130118­_161454_motor­ky_fdv