haniya

Dobrý den, víte jak nejlépe uskladnit vylouskané vlašské ořechy? děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Já je dávám do mražáku.
Doplňuji:
Dnes ráno jsem vyslechla v ČRo tuto radu:
Jádra ořechů dát do 0,5 l sklenice, ty vložit na 1 a půl minuty do mikrovlnné trouby (na plný výkon). Potom sklenice hned zavíčkovat, obrátit víčkem dolů a po vychladnutí uskladnit. Prý se sklenice trochu orosí, ale vlhkost zmizí.

Další odpovědi
anonym

V chladu -měsíc sem,měsíc tam. Rádi žluknou.

rybíz

Do čisté suché tří litrové sklenice, zašrubovat, na suché a tmavé místo. Děláme to tak každý rok a vydrží beze změn, než je spotřebujeme.

elektrikář

Dají se zavřít do sklenic a sterilizovat případní škůdci to nemají rádi.

anonym

Naložit do soli.

Janouch2

S manželkou je skladujeme v mrazáku,vydrží tam rok až rok a půl.

hanulka11

Já mám od loňska ještě zavařené ořechy ve sklenicích /na sucho je steriluji,jen aby chytla víčka/ a mám je i v dózách v mrazáku.Panečku jak se letos budou hodit -u nás moc ořechů letos není.

hanjimka

Tu mikrovlnku jsem slyšela taky,ale zatím nezkoušela.Ořechy dávám celé i mleté do tlačenkového sáčku (je pevnější) a pak do mrazáku.Mleté se dají použít skoro okamžitě a celé nechávám tak 10min.povolit­.Vydrží vždy do další sklizně.Pokud se nesní.:-)