anonym_

Dobrý den, v obchodě jsem odcizila zboží cca v hodnotě 1200 Kč. Je to stále přestupek?

Dobrý den, v obchodě jsem odcizila zboží cca v hodnotě 1200 Kč. Je to stále přestupek? V obchodě jsem znehodnocené zboží (odtržen čip) zaplatila (chytili mě). Sepsali protokol, ale PČR zavolána nebyla, jsem nezletilá.Co se teď může dít?
Doplňuji:
Ochranka mi řekla, že to je prý jako kdyby si to koupila. Bojím se však kvůli tomu zápisu.

Nejlepší odpověď
Hamon

Ano, bohužel je to jen přestupek. Šaría má něco do sebe, to by ti usekli ruku a věřím, že příště by ses zamyslela, jestli chceš krást.

Další odpovědi
klumprt

Pokud nebyla zavolána PČR, tak se to zřejmě řešit nebude. Kdyby to řešit chtěli, tak by ji určitě zavolali.

Pokud by věc řešila PČR, tak:

Znamená-li „nezletilá“, že ti ještě nebylo patnáct, tak se ti určitě nemůže nic stát. Kromě toho, že by policie mohla vyrozumět nějakou sociálku a především docela jistě i rodiče.

Bylo-li ti patnáct, může to být přestupek. Pokud bys ovšem byla v posledních letech odsouzena nebo potrestána (trestním soudem) za krádež, mohl by to být i trestný čin krádeže podle § 205 odst. 1, 2 trestního zákoníku.

To jen pro přesnost, z položené otázky soudím, že se ti nebude dít vůbec nic. Protentokrát.

bubletea

podle toho co jsi ukradla

anonym_

Děkuju za odpovědi.

anonym_

pár věcí v DM…stašně toho lituju

anonym_

Bylo to poprvé a naposledy. Nikdy to už neudělám.

Hamon

OK :)

Opravdu jde o přestupek. Co se může stát… Pokud si to ochranka/majitel obchodu/kdokoli rozmyslí, může na tebe podat trestní oznámení. Kvůli výši škody by věc šla před přestupkovou komisi. Ta by to řešila s tvými rodiči, pravděpodobně by do toho byla zapojena i sociálka.

Vzhledem k výši škody, tomu, že to bylo poprvé, rodiče by určitě také slíbili výchovné popovídání s tvými sedacími partiemi atd., je rpavděpodobné, že by se to vyřešilo nejvýše napomenutím.

Držím palce, ať ti to dobře dopadne a ať to předsevzetí, že to bylo naposled, dodržíš. Příště by to totiž tak snadno projít nemuselo (personál vždy vykouzlí vyšší škodu, takže se lehce dostaneš přes hranici trestného činu a to pak můžeš jít i „na tvrdo do basy“).