simir7

Dobrý den.V novele občanském zákoníku je návrh že dědici zemřelého budou zodpovědný za dluhy zemřelého?Simir7.

Já nadělám dluhy,to je budou muset platit za mě děti?Děkuji za odpověd.Simir7.

Nejlepší odpověď
deliris

Ano, je to tak. Po starému může dítě zdědit dluhy jen do výše zděděného majetku, ale v novele to už omezené není. Musely by se zřeknout všeho, majetku i dluhů.

Další odpovědi
Conchus

Nebudou. Vzdají se dědictví a nedostanou ani aktiva,ani pasiva (dluhy). Musejí si spočítat, co je pro ně výhodné. Nemůžete si myslet, že vaše děti shrábnou váš majetek a vaše dluhy zaplatíme my všichni prostřednictvím stá­tu.