Dobrý den,v 2010 jsem prodala auto a včera mi přišlo od ČKP,ŽEDLUŽÍM ČÁSTKU ZA 3MESÍCE 6470KČ.PROSÍM,O RADU,DĚKUJI

Doplňuji:
Dobrý den,
v roce 2010 jsem prodala auto a zrušila jsem ihned pojistku,veškeré doklady jsem přenechala novému majiteli.Bylo mi řečeno,že odhlášení auta zařídí pán,tak jsem důvěřovala.Včera mi přišlo od České kanceláře pojistitelů,že dlužím za tři měsíce 6000kč.Dost jsem z toho zdrcená a vůbec nevím co mám dělat.Ihned jsem zaslala kopie od pojistky a kupní smlouvu ČKP a zatím čekám co bude dál.V době kdy jsem auto prodala,tak jsem si pořádně nepřečetla kupní smlouvu a ted mám pochyby,jestli je vůbec platná.Prosím,o radu,jsem totálně v pasti a nevím jak z toho ven!!!Děkuji,Soňa

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Zde máte odkaz na jejich stránku http://www.bezpojisteni.cz/… kde kliknete na On-line přístup pro řešení konkrétních případů a postupujete podle dalších instrukcí.I když jak píšete, jste už poslala kupní smlouvu a kopii od pojistky, tak to by mělo stačit.Mě se stalo to samé, i když jen po půl roce, ale naštěstí jsem měl kupní smlouvu a ukončení pojistky, tak jsem jim vše zaslal emailem a do čtrnácti dnů to bylo vyřízeno.
Ještě k tomu posílání emailem na jejich adresu.V instrukcích pak se píše, že máte čekat na vyřízení, netrpělivě jsem se každý den díval na vyřízení, ale až po 14ti dnech se objevilo, že stížnost je vyřízená.
Takže trpělivost a žádnou paniku.Není se čeho bát.

Další odpovědi:

Dobrý večer. Uvedla jste, že jste auto prodala. To znamená, že musíte mít kupní smlouvu. V této smlouvě by mělo být uvedeno datum prodeje. Zrušení pojistné smlouvy Vám měla pojišťovna provést k datu prodeje, nebo k datu, kdy jste pojistnou smlouvu rušila. Na ČKP napište sdělení, že jste pojistnou smlouvu zrušila na základě odprodeje vozidla a doložte ke svému dopisu fotokopii kupní smlouvy. Můžete doložit i fotokopii dokladu o zrušení pojistné smlouvy. ČKP dělá jen svou práci. Vozidlo, které je v provozu a jehož SPZ nebyly předány do depozita, je povinnen mít majitel pojištěno. Kupní smlouvou prokážete, že vozidlo již v době, za niž Vám pojišťovna vyúčtovala pojistné, nebylo ve Vašem vlastnictví. ČKP provede opravu a vyúčtuje náklady skutečnému vlastníkovi. V tomto případě je podstatná kupní smlouva, ne přihlášení vozidla k provozu novým majitelem.

Pokročilý

trochu podrobněj..

Bronzový

Určitě je tam telefon, tak tam zavolejte a zeptejte se. Jinak my jsme to taky řešili a doložili jsme papíry o prodeji a bylo to v pohodě. Oni pak ani nepošlou sdělení, že už po vás nic nechtějí ( což je docela škoda). A než to došetří, tak jim to trvá hodně dlouho asi pár měsíců. Pokud jste jim poslala doklady co potřebují tak buďte v klidu.

Diskuze k otázce

sovis

Dobrý den,
v roce 2010 jsem prodala auto a zrušila jsem ihned pojistku,veškeré doklady jsem přenechala novému majiteli.Bylo mi řečeno,že odhlášení auta zařídí pán,tak jsem důvěřovala.Včera mi přišlo od České kanceláře pojistitelů,že dlužím za tři měsíce 6000kč.Dost jsem z toho zdrcená a vůbec nevím co mám dělat.Ihned jsem zaslala kopie od pojistky a kupní smlouvu ČKP a zatím čekám co bude dál.V době kdy jsem auto prodala,tak jsem si pořádně nepřečetla kupní smlouvu a ted mám pochyby,jestli je vůbec platná.Prosím,o radu,jsem totálně v pasti a nevím jak z toho ven!!!Děkuji,Soňa

Stříbrný

cukrar

Nevím kdo a proč je otázka uzavřena, ale věřte, že vím jak na čkp.
Pokud si stále nevíte rady, zkuste studovat na www.poradte.cz, a nebo mě najít on line.
Vše lze vyřešit, hlavně neplaťte co není třeba.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.